Sicak Lipoliz soguk lipoliz farki Prof Dr Banu CAYCI

Sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz, ameliyatsız estetik işlemleri arasında son günlerin en çok araştırılan uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok kişi bu iki uygulama arasındaki farkları merak ediyor çünkü bu iki uygulamanın pek çok ortak yönünün olması insanların kafasını karıştırıyor.

Bu yazımızda sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz uygulamalarının özellikleri üzerinde durarak aralarındaki farkları ifade etmeye çalışacağız. Siz de bu iki uygulama arasında kalıyor ancak özellikleri hakkında net bir bilgiye ulaşamadığınız için hangisini seçeceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız bu yazımız ile kafanızdaki soru işaretlerini yok edebilir ve hangi uygulama size daha uygun ise gönül rahatlığı ile doğru bir ameliyatsız estetik kliniği bularak tedavinize başlayabilirsiniz.

Sıcak Lipoliz

Adından da anlaşılacağı gibi sıcak lipoliz uygulaması cildin ısıtılması suretiyle deri altındaki yağ dokularını parçalamayı amaçlar. Cildin ısıtılması düşüncesi sizi endişeye sevk etmesin. Sıcak lipoliz, FDA onayı almış, evolve adı verilen bir bir cihaz ile gerçekleştirilir ve cilt dokusuna ısı kontrollü bir şekilde verilir. Bu nedenle sıcak lipoliz uygulamasının son derece güvenli bir medikal estetik işlemi olduğunu ifade edebiliriz. Ancak şunu üstüne basarak belirtmek isteriz ki sıcak lipoliz uygulaması mutlaka profesyonel kliniklerde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda sağlığınız zarar görebilir ve istenmeyen sonuçlar yaşayabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz yönteminde de sıcak lipoliz uygulamasında olduğu gibi FDA onaylı bir cihaz kullanılır. Cihaza ait vakumlu başlıklar ile cilt -9 dereceye kadar soğutularak yağ dokularının yok edilmesi sağlanır. Cerrahi müdahaleye gerek olmadan soğuk lipoliz uygulaması ile ağrısız ve kesisiz bir şekilde şikâyetlerinizden uzaklaşmanız mümkündür.

Üzerinde sıkça durduğumuz FDA onayı ne anlam ifade ediyor? Bir cihazın FDA onayı almış olması demek üretim şartlarının ve kullanım koşullarının insan sağlığına zararlı herhangi bir etken içermiyor olması anlamına gelmektedir. Dahası FDA onayı almış bir cihaz ile gerçekleştirilen işlemler, uygulama yapılan bölgelerdeki dokulara zarar vermez. Bu anlamda düşünüldüğünde hem soğuk lipoliz hem de sıcak lipoliz emin ellerde uygulanması şartı ile son derece güvenlidir.

Sıcak Lipoliz Yaptıranlar

Sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz arasında sadece teknik farklılıkların olduğunu ifade ederek söze başlayabiliriz. Sıcak lipolizde deri altı ısıtılarak yağ dokuları eritilirken soğuk lipoliz uygulamasında deri altının soğutularak yağ dokularının eritilmesi söz konusudur. Uygulama şekli ve kullanılan cihazların yapısal farklılıkları dışında bu iki medikal estetik işlemi arasında pek çok benzerlik bulunmaktadır.

Her iki uygulamada da sağlığa zarar vermeyen FDA onaylı cihazlar kullanılır ve vücudun pek çok bölgesindeki yağ dokuları için bu uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür. Yan bölge, göbek, alt karın, sırt ve bacak bölgeleri bu iki uygulama için de işlem yapılabilecek ortak bölgelerdir. Hem soğuk lipoliz hem de sıcak lipoliz ile bölgesel incelme sağlanarak fazla kilolardan kurtulma imkânı bulunur.

 Soğuk Lipoliz Yaptıranlar

Her iki medikal estetik uygulaması ile de selülitleri azaltmak ve yok etmek oldukça kolaydır. Yıllardır selülitleri ile baş etmeye çalışan pek çok bayanın son zamanlarda en fazla talep ettiği uygulamaların başında gelen soğuk lipoliz ve sıcak lipoliz işlemleri kliniğimizde uzman hekimimiz tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz yaptıranların yorumları, bu uygulamalar konusunda çekincesi olanlar için yol gösterici olabilir. Kısacası sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz ameliyatsız estetik uygulaması da doğru merkezlerde yapılması koşuluyla son derece fayda sağlayan ve mucizevi etkileri ile her geçen gün adını daha da çok duyuran işlemlerdir.

Sıcak Lipoliz Fiyatları

Fazla kilolarınızdan, yağ dokularınızdan ve selülitlerinizden kalıcı olarak kurtulmanın çarelerini arıyorsanız mutlaka Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniğine uğramalısınız. Kliniğimiz en kaliteli tıbbi malzemeler ve son teknoloji tıbbi cihazlar ile donatılmıştır. Uzman hekimimiz alana olan hâkimiyeti ve tecrübesi ile size en uygun tedavi programını planlayarak en kısa sürede sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza ve selülitlerinize elveda demenize yardımcı olur.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Her ne kadar soğuk lipoliz uygulaması kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor gibi görünse de aslında bu uygulama ile bölgesel incelme sağlayan pek çok erkek de bulunmaktadır. Erkekler tarafından soğuk lipolizin yanında sıcak lipoliz uygulamasının da talep görme oranı her geçen gün hızla artmaktadır. Sözün özü; erkekler tarafından da bu medikal estetik işlemleri oldukça ilgi görmektedir.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniğinde en uygun fiyat tarifeleri ile en iyi medikal estetik uygulamaları gerçekleştirilmesi amaçlanır. Kliniğimizden hizmet alan pek çok insan sosyal hayatına mutluluk içerisinde dönmekte ve aldığı hizmetin kalitesini her fırsatta dile getirmektedir.

Kliniğimizde sıcak lipoliz ve soğuk lipoliz uygulamaları ile eş zamanlı olarak kişisel beslenme danışmanlığı da alabileceğinizi ekleyelim. Bu şekilde her iki medikal estetik uygulamasının etkinliğini arttırabilir ve arzu ettiğiniz sonuca çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Siz de artık kilolarınıza dur demek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz. Gelin, size hazırlayacağımız tedavi programı ile sağlıklı ve kolay bir şekilde hafifleyin, selülitsiz hayatın keyfini çıkarın.

Yorum Bırakın