selulitlerimden tedavisi

Selülitlerimden Nasıl Kurtulabilirim?

Selülitlerinizi tamamen ortadan kaldırmaya ne dersiniz? Kadınların ortak sorunu olan selülitler artık kolay bir şekilde yok edilebiliyor dahası tekrarlamaması için de farklı selülit tedavisi seçenekleri bulunuyor. Ameliyatsız estetik alanındaki gelişmeler sayesinde artık yerleşmiş hâle gelen selülitleriniz karşısında çaresiz değilsiniz.

Bayılarak aldığınız ve giymek için sabırsızlandığınız elbiseleri giydiğinizde selülitlerinizin oluşturduğu dalgalı görüntü canınızı mı sıkıyor? Bacaklarınızdaki çirkin görüntüyü kimsenin görmesini istemediğiniz için tüm deniz sezonunu evde oturarak mı
geçiriyorsunuz? O hâlde bu yazımızı ilgi ile okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü size vereceğimiz bilgiler ile  sinirinizi bozan selülitlere elveda demenize yardımcı olacağız.

Selülit Tedavisi

Selülit oluşumunun pek çok sebebi olduğu biliniyor. Genetik faktörler bu sebeplerin önemli bir oranını oluştururken hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme gibi unsurlar da selülit oluşumuna etki eden diğer faktörler olarak karşımıza çıkıyor. Peki, selülit tedavisi ve bu tedavi seçenekleri hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Soğuk Lipoliz ve Sıcak Lipoliz

Son yılların en gözde selülit tedavisi yöntemlerinden birisi olan soğuk lipoliz adını bölgesel yağ yakımının yanında selülitlere karşı sağladığı faydalar ile de geniş kitlelere duyuruyor. Bacak bölgesindeki dalgalanma oluşturan dokuları soğutarak yok etmeyi amaçlayan soğuk lipoliz kadınların en fazla tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor.

Selülit tedavisi yaptıranlar soğuk lipoliz yönteminden duydukları memnuniyeti pek çok platformda dile getiriyor. Dahası soğuk lipoliz, sağlığa zarar verici etkileri olmadığını FDA onayı alması ile kanıtlıyor. Bu uygulamada kullanılan cihazın FDA onayı dediğimiz güvenli tıbbi malzemeler ve tıbbi cihazlar için önemli bir kriter olan bu onayı alması hekimlerce fazlaca önemseniyor.

İşlem boyunca ağrı, acı hissi olmadığı gibi bu uygulama sayesinde selülitleri yok olurken aynı zamanda bölgesel fazlalıklarına veda eden de pek çok kadın bulunuyor.

Soğuk lipoliz herhangi bir yan etkiye neden olmayan konforlu ve güvenli bir uygulama olması ile çok fazla talep görüyor. Selülit tedavisinde soğuk lipolizi tercih edenler sonuçlardan oldukça memnun olduklarını her fırsatta dile getiriyor.
Selülit tedavisinde kullanılan bir diğer işlemin ise sıcak lipoliz denilen uygulama olduğu biliniyor. Soğuk lipoliz ile aralarında uygulama farklılığı dışında bir fark bulunmayan sıcak lipoliz uygulaması da bölgesel fazlalıkları ortadan kaldırma ve selülitlerin oluşturduğu dalgalı görünümü yok etme noktasında en az soğuk lipoliz uygulaması kadar güvenli ve etkili olması ile oldukça beğeniliyor. Sıcak lipolizde selülitli dokuların ısıtılarak parçalanması ve selülitli bölgelerde pürüzsüz bir görünümün oluşması amaçlanıyor.

Soğuk lipoliz ve sıcak lipoliz dışında selülitlere karşı etkili olabilecek çok önemli bir yöntem daha var. O da kişisel beslenme danışmanlığı alarak soğuk ve sıcak lipoliz ile azalan ve büyük çoğunluğu yok olan selülitli dokularınızın yeniden oluşmamasını sağlamak.

Selülitin oluşum nedenlerinden bir tanesinin de yanlış beslenme olduğunu dile getirmiştik. Lipoliz uygulamalarına ek olarak kliniğimizden alacağınız kişisel beslenme danışmanlığı paketi ile selülitlerinize sonsuza dek elveda diyeceğiniz noktasında garanti verdiğimizi dile getirmek isteriz.

Doğru beslenme, hem sağlıklı olmak hem de fiziki olarak kusursuz görünmek noktasında son derece önemlidir. Bu nedenle bu anlamda alacağınız danışmanlık hizmeti ile hem bölgesel fazlalıklarınızdan hem de selülitlerinizden kurtulmanız son derece kolay olacaktır.

Yoksa sözünü ettiğimiz bu uygulamaları nerede yaptıracağınız ve hangi merkezlere güvenebileceğiniz konusunda tedirginlik mi yaşıyorsunuz? O hâlde ameliyatsız estetik uygulamalarında başarılı işlemleri ile hem yurt içinde hem de yurt dışında adını zirveye yazdırmış olan kliniğimizin sizin için en doğru adres olduğunu dile getirmeliyiz.

Selülit Tedavisi Ankara

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, alanında uzman hekimi, donanımlı klinik ortamı, güler yüzlü personeli ve son teknoloji estetik cihazları ile Ankara’nın en iyi ameliyatsız estetik kliniğidir.

Selülit tedavisi yaptıranlar kadınlar kulübü gibi sosyal platformlarda soğuk lipoliz, sıcak lipoliz ve bunlara ek olarak aldıkları kişisel beslenme danışmanlığı hizmetinden ne kadar çok fayda gördüklerini dile getirmektedirler. Pek çok kadın selülit konusunda mucizevi etkiler gördüklerini yorumlarında ifade ettikleri için selülit tedavisine olan talep son yıllarda oldukça artmıştır. Tecrübelerini ve memnuniyetlerini dile getiren birçok kadın, harekete geçme konusunda kararsızlık yaşayan pek çok kadına ışık olmuştur.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği’nde sağlıklı bir şekilde selülitlerinizden kurtulurken aynı zamanda kişisel beslenme danışmanlığı hizmeti ile yok olan selülitlerinizin tekrar gün yüzüne çıkmasına engel olmanız mümkündür.

Selülit tedavisi fiyatları ile de yüz güldüren kliniğimiz, sizin için her şeyi düşünmüştür. 30 yılı aşkın tecrübesi ve katıldığı onlarca eğitim ile kariyerindeki başarısını kanıtlayan hekimimize kendinizi emanet ederek yıllardır sinirlerinizi yıpratan çirkin görüntülere elveda diyebilirsiniz.

Sizi ve sağlığınızı oldukça önemseyen kliniğimize uğrayarak selülit tedavisi planlamanızı yaptırabilir ve bir an evvel lipoliz seanslarına başlayabilirsiniz. Haydi! Selülitler karşısında çaresiz olmadığınızı fark edin. Gelin, Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olarak aynalar ile barışmanıza yardımcı olalım.

Yorum Bırakın