migren botoksu prof dr banu cayci

Migren deyince pek çok kadının yüz ifadesinin değiştiğini biliyoruz. Kadınların yakından tanıdığı baş ağrılarının kaynağını oluşturan migren, hayatı kâbusa çeviren tahammülü  zor bir hastalıktır. Günlük yaşantıyı sekteye uğratan bu rahatsızlık günlerce süren baş ağrısına neden olur ve  migreni olan kişiler son derece ağır ağrı kesiciler kullanarak ağrılarını hafifletmeye çalışırlar.

Migrenden kurtulmak için pek çok yol deneyen kadınlar için güzel bir haber verelim. Artık migreni kontrol altında tutmanın bir yolu var. Sözünü ettiğimiz yöntemin migren botoksu olduğunu siz de tahmin etmişsinizdir. Evet, migren botoksu ile migren ataklarını azaltmak ve hastalığı kontrol altına almak mümkün.

Migren Botoksu Nedir?

Botoks deyince birçoğumuzun aklına estetik  uygulamaları gelir. Bu doğru bir algılamadır. Ancak son yıllarda botoks sadece estetik sektöründe değil pek çok hastalığın tedavisinde  de sıklıkla kullanılmaktadır.

Botoks ile migrenin ne ilgisi olabilir ki diye düşünenler için hemen söyleyelim. Botoksun migren ataklarına iyi geldiği estetik amaçlı botoks yaptıranların atak sıklığında azalma olması sayesinde ortaya çıktığı biliniyor. Bilimsel araştırmalarla da desteklenen bu durum, botoksun sadece estetik alanında değil ciddi sağlık sorunlarını yok etme noktasında da etkilerini ortaya çıkarıyor.

Uzman hekimlerin kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken migren botoksu, hekim tarafından belirlenen bölgelere botoks malzemesinin enjekte edilmesi sureti ile gerçekleştiriliyor. Bu şekilde kas ve sinirler arasındaki iletişim engellenerek ağrının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Migren botoksu yaptıranların  yorumlarından da anlaşılacağı gibi migren botoksu migren ataklarını durdurma noktasında oldukça etkili. Migren botoksu yaptıranlar son derece mutlu ve keşke daha önce bu işlemi yaptırsaydım diyerek bu uygulamayı erteledikleri için pişmanlık duyduklarını dile getiriyor.

Migren Botoksu Nasıl Yapılır?

Şakaklar başta olmak üzere boyundaki belli kaslara, alın ve başın arka kısmına son derece ince uçlu iğneler yardımı ile enjekte edilen botoks malzemesi sinir uçlarına etki ederek ağrı hissini engelliyor.

Alın botoksu ve masseter (çene) botoksunda olduğu gibi migren botoksunda da uygulama yapılacak olan bölgeye işlem öncesi anestezik kremler sürülüyor. Kısa süre içerisinde etkisini gösteren bu kremler sayesinde işlem sırasında ya da işlem sonrasında dayanılamayacak bir ağrı ile karşılaşmanız söz konusu olmuyor. Yan etkileri neredeyse yok diyebileceğimiz bu uygulama ile hayatınızı zindana çeviren migren ataklarına dur diyebilmeniz mümkün.

Migreni olanlar çok iyi bilir ki bu rahatsızlık kişiyi deyim yerindeyse hayata küstürür. Zonklayıcı tarzda baş ağrısının yanında bulantı, kusma gibi semptomların da görüldüğü bu rahatsızlık, kişiyi hem sosyal hayattan soğutuyor hem de kişinin iş hayatını sekteye uğratıyor. Siz de takdir edersiniz ki ayda üç ya da daha fazla migren atağı geçiren bir personel yeterli verimi gösteremez ve bu durum da iş hayatında sıkıntılara neden olur. Benzer şekilde özellikle anneler atak geçirdiklerinde bir de küçük çocukları varsa ciddi anlamda zor günler geçirirler. Bırakın yemek hazırlamayı, yataktan kalkmak bile içinden gelmeyen anne bu dönemlerde evi ve çocukları ile ilgilenemeyecek   duruma gelir. Unutmadan bu rahatsızlığın sadece kadınları etkilemediğini de ekleyelim. Kadınlarda görülme oranı daha yüksek olsa da migren ile mücadele eden erkek sayısı da hiç az değildir.

Migren Botoksu Fiyatları

Tedavi amaçlı olsun estetik amaçlı olsun botoks işleminin muhakkak alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Son yıllarda botoks uygulamalarında talep patlaması yaşanması donanımlı olmayan pek çok merkezin faaliyet göstermesine neden olmuştur. Bu noktada bir uyarıda bulunmanın gerekli olduğu kanaatindeyiz. Migren botoksu yaptıracağınız merkezlerin hekim kontrolünde faaliyet göstermesine ve uygulamalarda kullanılacak olan malzemelerin FDA onaylı sağlığa zarar vermeyen kaliteli malzemelerden olmasına mümkün mertebe önem vermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde sağlığınıza kavuşayım derken daha da sağlıksız bir duruma gelmeniz karşılaşabileceğiniz olası durumlardan bir tanesidir.

Migren botoksu yaptıracağım donanımlı bir kliniği nereden bulabilirim diyorsanız Prof.Dr. Banu Çaycı Kliniği’nin ameliyatsız estetik uygulamaları ve tedavi amaçlı botoks uygulamaları için en doğru adres olduğunu bilmelisiniz. Yılların verdiği tecrübenin uzman ellerde şekillenmesi ile memnun edici dokunuşlara imza atılan kliniğimizde migren botoksu uygulaması ile korkunç baş ağrılarında kurtulabilir ve hayat kalitenizi arttırabilirsiniz.

Siz de artık migren ile yaşamak istemiyor, migren ataklarının dayanılması güç ağrılarına elveda demek istiyorsanız, size uzattığımız eli tutmalısınız. Kliniğimize uğrayarak uzman hekiminizin sizin için hazırlayacağı tedavi planlamasını görebilir, geçmez sandığınız o ağrıların yok olmasını deneyimleyebilirsiniz. Haydi! Daha fazla ertelemeyin. Rotanızı kliniğimize çevirin, migren ağrısını, bulantı ve kusma semptomlarını hayatınızdan silip atmanıza yardımcı olalım.

Yorum Bırakın