masseter botoks prof dr banu cayci

Masseter ismini daha önce duymuş muydunuz? Çenenin yan tarafında bulunan güçlü bir çiğneme kası olan masseter, zaman içerisinde pek çok nedene bağlı olarak dışarı doğru çıkıklık göstererek oldukça belirgin hâle gelebiliyor. Kadın erkek fark etmeksizin birçok insanı rahatsız eden bu durumu ameliyatsız estetik alanındaki gelişmeler sayesinde masseter botoks ile ortadan kaldırmak mümkündür.

Fazla sakız çiğnemeye bağlı, diş sıkma ve gıcırdatma gibi sebeplerden ötürü ortaya çıkan masseter kasındaki belirginlik masseter botoksu ya da diğer adı ile çene botoksu ile kolaylıkla yok edilebiliyor. Alın botoksu gibi son yılların en çok talep gören ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan masseter botoks ile istediğiniz çene hattına ulaşmak ve güçlü çene kasının neden olduğu diş gıcırdatma ve diş sıkma sorunlarından kurtulmak son derece kolay.

Masseter Botoks (Çene Botoksu) Nedir?

Botoks deyince çoğumuzun aklına estetik uygulamaları geliyor. Ancak sağlık alanındaki gelişmelere paralel olarak botoks artık pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılabiliyor. Diş sıkma ve diş gıcırdatma da botoks ile tedavi edilebilen rahatsızlıklardan. Masseter botoks diş sıkma sorunu yaşayanların şu sıralar en fazla tercih ettiği uygulamaların başında geliyor.

Masseter Botoks Nasıl Yapılır?

Masseter kasına botoks malzemesini direkt enjekte etmek suretiyle gerçekleştirilen masseter botoks son derece güvenli bir işlemdir. 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve sosyal hayatınızı engelleyecek herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet vermez. Masseter botoks yan etkileri bakımından da en güvenilir ameliyatsız estetik uygulamalarından bir tanesidir.

Masseter botoks öncesi sonrası arasındaki farklar kısa süre içerisinde gözlenebilir hâle gelir. Bu yönü ile masseter botoks yaptıranların yüzünü güldüren bu işlem, sadece estetik açıdan değil diş sıkma gibi problemleri ortadan kaldırması yönü ile de son yılların en gözde ameliyatsız estetik uygulamalarından biri hâline gelmiştir.

Pek çok kişi botoks işleminin ağrılı bir işlem olup olmadığını merak eder. Net bir şekilde ifade etmemiz mümkündür ki bu işlem oldukça konforlu bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. İşlem öncesi cilde uygulanan anestezik kremler sayesinde ağrı hissi en düşük seviyelere çekilir. Uygulama yapılan kişinin cilt özelliklerine göre ağrı hissinin hiç olmadığı kişiler de olmaktadır. Bu nedenle diş sıkma ya da diş gıcırdatma probleminiz varsa ya da masseter kasınızda oluşan büyüme görüntünüzü olumsuz etkiliyorsa vakit kaybetmeden masseter botoks uygulaması için hekimimizden randevu oluşturabilirsiniz.

Masseter Botoks Ankara

Kadınların pek çoğu fiziksel olarak rahatsızlık duydukları birçok konuda çözümlerinin olduğunu biliyor. Yakın geçmişte hayal olan birçok fiziki sorun günümüzde son derece kolay bir şekilde, konforlu ve sağlığınıza zarar vermeden dahası ameliyat masasına yatmadan ortadan kaldırılabiliyor.

Ameliyatsız estetik alanındaki gelişmeler sayesinde kadınlar vücutlarında beğenmedikleri her noktayı küçük dokunuşlar ile yenileyebiliyor. Cerrahi müdahale olmadan iş hayatınızı ve günlük yaşantınızı askıya almadan gerçekleştirilen bu uygulamalara olan talep söz konusu merkezlerin de çoğalmasını beraberinde getiriyor. Yeri gelmişken altını çizerek belirtelim. Ameliyatsız estetik uygulamalarında kullanılan malzemeler, cihazlar ve uygulamayı geçekleştirecek kişi sizin tahmin ettiğinizden daha da önemlidir. Cerrahi bir müdahale olmasa bile bu uygulamaların muhakkak profesyonel kliniklerde ve uzman hekimler gözetiminde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sağlığımız en değerli varlığımızdır. Vücudumuzdaki sorunlu noktaları yok ettireyim derken hiçbirimiz sağlığımıza zarar vermek istemeyiz. Bu nedenle diğer ameliyatsız estetik uygulamalarında olduğu gibi masseter botoks işlemi için de mutlaka işin ehli merkezleri seçmelisiniz.

Ankara’da nerede masseter botoks yaptıracağını düşünenler için hemen cevap verelim. Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, ameliyatsız estetik uygulamaları noktasında kafanızdaki tüm sorulara cevap bulabileceğiniz profesyonel bir kliniktir. Alanında uzman hekimimiz, FDA onaylı malzemelerimiz, güler yüzlü personelimiz ve sıcak klinik ortamımız ile Ankara’nın en iddialı ameliyatsız estetik kliniği olduğumuzu biz biliyoruz. Siz de en uygun fiyatlar ile güzelliğinize ve sağlığınıza katkı sağlamayı amaçlayan kliniğimizin sizin için en doğru adres olduğunu bilmelisiniz.

Ankara’da faaliyet göstermesine rağmen birçok şehirden dahası pek çok farklı ülkeden misafirleri olan kliniğimiz ününü sınırların ötesine de taşımıştır. Yüzlerce kadına gerçekleştirdiği küçük dokunuşlar ile takdir toplayan Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği sizin için en doğru tedavileri uygular.

Siz de çene kasınızda ortaya çıkan büyüme artık dursun, diş sıkma ve diş gıcırdatma sorununuz kalıcı olarak ortadan kalksın istiyorsanız kliniğimizin siz değerli misafirlerimizi ağırlamak için beklediğini bilmelisiniz. Daha fazla hatırlatmalıyız. Ertelemeyi bırakın. Gelin şikâyetlerinizi ortadan kaldıracak olan çözümleri bizden dinleyin, yaptıracağınız işlemlerin keyfini yaşayın.

Yorum Bırakın