lumecca prof dr banu cayci

Lumecca

Cilt renk eşitsizliği ve lekelerde kullanılabilecek tedavi seçeneği, Lumecca pigmente ve vasküler lezyonları gidermek için kullanılan en güçlü yoğun darbeli ışık (IPL) lazeridir.

Nerede Kullanılır?

Sadece 1-3 seans sonrası Lumecca aşağıdaki durumlarda cilt ilerlemesi sağlar:

  • Yaşlılık lekeleri (kırmızı/kahverengi pigmentasyonlar)
  • Güneş Lekeleri
  • Vasküler Lezyonlar

Uygulaması Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan 1 ay önce direkt güneş temasında, güneş ya da kimyasal bronzlaştırıcılar ile bronzlaşmaktan kaçınılması önerilir.

Uygulamadan sonra kızarıklık ve sıcaklık hissi hissedilmesi gayet normaldir ve genellikle bir saat içerisinde azalır. Uygulamadan 24-48 saat sonra koyulaşmış pigmentli noktalar görebilirsiniz , bir hafta içerisinde bu lekeler dökülecektir , cilt renk tonu eşitlenecektir. Vasküler lezyon tedavileri sonrası, damarlar beyazlaşabilir ya da kaybolabilir ya da birkaç gün sonra renk değiştirerek yok olur. Uygulama sonrası günde 2 kez güneş koruyucu ile cilt korunmalıdır.

Uygulama Hakkında Merak Edilenler

Lumecca Hangi Bölgeleri Tedavi Edebilir?

Lumecca vücudun tüm bölgelerine kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları genel olarak güneşe maruz kalan bölgelerdir. Genel olarak yüz, boyun dahil dekolte, bacaklar, eller ve kollardır.

Kaç Seans Gereklidir?

Tek seans ile gayet başarılı sonuçlar alınır fakat en iyi sonuçlar birkaç tedavi sonrası ortaya çıkar. Uygulama takvimi cilt hasarına, cilt tipine (güneş hasarı ,vasküler vb ) ve enerji ayarlarına göre farklılık gösterir.

Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

İlk seans sonrası güneş hasarları ve cilt lekelerinde birkaç gün sonra hemen sonuçlar görülebilir. 1-2 hafta sonra cilt zamanla daha genç ve parlak görülebilir. Birden fazla yüz uygulaması sonrası daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Hastaların çoğu herhangi bir yan etki ile karşılaşmamaktadır ve cilt reaksiyonları bir kaç saat sonra kaybolmaktadır. Fakat hastalar tedaviden hemen sonra güneşe karşı hassasiyet hissedebilir. Direk güneş ışığına maruz kalmaktan ve bronzlaşmaktan kaçının.

Yorum Bırakın