Gidi Eritme Prof Dr Banu Cayci

Gıdı Eritmede Tercih Edilen Uygulama Hangisidir?

Enzimatik lipoliz; gıdı eritmede ve sarkan gıdıyı toparlamada tercih ettiğimiz bir metottur. PB Serum; özellikle lipaz enzimi, yani yağları eriten enzim, kolejenas ve elastas enzimlerini içeren bir üründür. Lokal anestezik krem ile uyuşturulan bölgeye yapılan tek seanslık bir uygulamadır. İşlem yapılan bölgede; 3 hafta süresince giderek yağların azaldığını, eridiğini cilt elastikiyetinin arttığını görülmektedir.

PB Serum – Gıdı Eritme

PB Serum; enzimatik yağ azaltıcı, bağ dokusunu şekillendirici ve oldukça konforlu bir metottur. PB Serum içerisinde bulnan 3 enzim bağ dokusunun şekillenmesinde rol oynamaktadır. Bu enzimlerden birisi; Lipaz enzimidir ki vücudumuzdaki lipaz enzimlerinden farklı bakteriler tarafından sentezlenenmiş bir enzim ve herhangi bir hormonla uyarılmıyor. Lipaz enziminin görevi, vücudumuzdaki trigliseritleri hidrolize etmek yani yağ hücresini patlatmadan küçültmektir.  Yağ dokusunun fazlalığı kadar yağ hücrelerinin azalması da insanlar için önemli bir sorun olabiliyor. Neden mi? çünkü, yağ dokusu aynı zamanda hormonal bir dokudur. Bu nedenle PB Serum yağ hücrelerini patlatmak yerine, içeriklerindeki trigliserit miktarını azaltarak hastaların bölgesel yağlanma sorunlarına çok güzel bir çözüm üretmektedir. Lipaz enzimi ile özellikle yağ dokusunu hedefliyoruz ve bu enzim aktivitesi sonucu da yağ hücrelerindeki trigliserit miktarını azaltıyoruz.

Yağ dokusunun fazla biriktiği bölgelerde farklı sorunlarla da karşılaşmaktayız. Bunlardan biri, fibröz septalar… Buradaki selülit görüntüsü ödem lenfatik drenajın bozulması da önemli sorunlardan biridir. Biliyoruz ki yaşla beraber kolajenin yapısı değişmektedir. Özellikle Kolajenin Glikasyonu yani şeker molekülü ile birleşmesi ile birlikte kolajen denatüre olmakta ve elastikiyetini kaybetmektedir. PB Serum içinde bulundurduğu kolajenaz enzimi aktivitesi ile bu  yeni kolajen sentezini de tetiklemektedir. Liyaz enzimi ise özellikle ödem çözmede kullandığımız lenfatik drenajı destekleyen Polisakkaritlerin hidrolizini sağlayan bir enzimdir.  Polisakkaritler özellikle su tutucu özellikleri nedeniyle ödem sebebi oluyorlar. Bu da hastaların yüzlerinde zaman zaman yaşadıkları fazla ödemi nasıl giderecekleri sorunuyla bizi karşılaştırmaktadır. PB Serum içerisinde barındırdığı Liyaz enzimi sayesinde hastaların ödem sorunlarından da kurtulmasına imkan sağlamaktadır.

Yorum Bırakın