dudak dolgusu prof dr banu cayci

Dudak Dolgusu İle Kendinizi Yeniden Keşfedin

Kadınlar için güzellik kavramının son derece önemli olduğu herkes tarafından kabul gören bir gerçektir. Yüzyıllar boyunca her zaman güzel ve bakımlı olmanın yollarını arayan kadınlar; kendilerine yakışacağını, güzelliklerine güzellik katacağını düşündükleri her uygulamayı denemekten çekinmemişlerdir. Çevremizde de güzel ve bakımlı görünmek için medikal işlemlere başvuran dahası estetik operasyon geçirme noktasında cesur davranan birçok kadına şahit olduğumuz olmuştur. Operasyonlar ya da medikal işlemler sonrası değişen ve daha da güzelleşen kadınların keşke daha önce bu operasyonu geçirseydim ya da bu medikal işlemi yaptırsaydım söylemleri de çok sık karşılaştığımız durumlardandır. Çünkü kadınlar her şeyin kusursuz olmasını isterler. Medikal estetik işlemleri ile de artık kadınlar; herhangi bir operasyon geçirmeden ağrısız, kesisiz bir şekilde güzelleşebilmenin konforuna ulaşmış, kusurlarının önündeki engellerden kurtulma şansı yakalamışlardır.

Kadınlar; her dönemin farklı güzellik algıları ile her zaman yakından ilgilenmiş, güzellik ve bakım konularındaki gelişmeleri sıkı sıkıya takip etmişlerdir. Kadınlara ait güzellik algıları her dönem farklılaşırken dolgun dudaklar ile güzelliğin ilişkilendirilmesi ise hiçbir dönem değişmemiştir. Her dönem dolgun dudaklara sahip olmak önemsenmiş ve değer görmüştür. Güzellik konusundaki en önemli kriterlerden birisi asırlar boyunca dolgun dudaklar olmuştur ve bu şekilde kabul görmeye de devam edecektir. Dolgun ve hacimli dudaklara sahipseniz hep bir adım öndesinizdir ve çevrenizden beğeni toplarsınız.

Gelişen teknoloji, her alana etki etmeyi hızlı bir şekilde sürdürürken medikal estetik alanına da birçok yenilik getirmeye devam etmektedir. Artık ameliyat olmadan kesisiz ve ağrısız kusurlarınızdan kurtulmanız, istediğiniz görünüme ulaşmanız mümkündür. Medikal estetik işlemleri ile kısa sürede, hastane yatışı olmadan, acı hissetmeden vücudunuzdaki birçok noktaya küçük dokunuşlar yaptırabilirsiniz. Bu şekilde arzu ettiğiniz görünüme kolaylıkla ulaşabilir, doğallıktan uzaklaşmadan güzelleşebilirsiniz.

Ameliyatsız Dudak Dolgusu Mümkün mü?

Medikal estetik ile ameliyatsız bir şekilde vücudunuzda değişim yaptırabilir, yaptırdığınız işlemin sonucunu bekleme süresi olmadan işlem bitiminde hemen görebilirsiniz. Ameliyat stresi yaşamadan, vücudunuzda rahatsızlık duyduğunuz bölgenin değişiminin sağlanması kulağa çok hoş geliyor değil mi? Günümüzde artık bu işlemler çok kolay ve güvenli. Tabii deneyimli hekim ve medikal estetik kliniklerini seçmek şartıyla.

Son yıllarda, kadınların güvenle tercih edebileceği birçok medikal estetik işlemi bulunmaktadır. Dudak dolgusu, burun dolgusu, çene ucu dolgusu, jawline dolgu, gözaltı ışık dolgusu, botoks uygulamaları ve daha birçok küçük dokunuş… Kadınların en çok tercih ettiği medikal estetik uygulamalarının başında gelen dudak dolgusu bahsettiğimiz küçük dokunuşlardan sadece birisidir. Daha genç görünmek ve dudaklarını daha çekici hâle getirmek isteyen kadınların tercih listesinde ilk sıralarda olan dudak dolgusu, insan vücudunda bulunan hyaluranik asitin dudak ve ağız çevresine enjekte edilmesi şeklinde uygulanan medikal estetik işlemidir. Uygulanması son derece kolaydır, kısa sürede gerçekleştirilir ve oldukça güvenli bir işlemdir. Dolgu işleminin dudaklardaki kalıcılığı ise dokuz ile on iki ay arasında sürmektedir. Uygulanma pratikliği düşünüldüğünde kalıcı olma süresi birçok işlemle karşılaştırıldığında oldukça iyidir. Bazı kadınlar vakit darlığından, bazıları acı hissedeceği endişesinden dudak dolgusuna karşı mesafeli durabilmekte ve hayal ettikleri dudaklara sahip olmayı ileri zamanlara ertelemeyi tercih etmektedirler. Oysaki işlem sanılanın aksine kısa sürede tamamlanan ve ağrı hissedilmeden gerçekleştirilen son derece konforlu bir medikal estetik işlemidir. Siz de korku ve endişelerinizden dolayı dudak dolgusu yaptırma fikrinden uzaklaşıyorsanız, sizi kliniğimizin konforlu ortamına bekleriz. Alanında uzman kadromuzla en kaliteli medikal ürünlerin kullanıldığı kliniğimizde başarılı bir şekilde uygulanan dudak dolgu işlemi ile tanışarak hayal ettiğiniz dolgun dudaklara ulaşabilir ve kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz.

Dudak dolgusu işlemi, on ile on beş dakika arasında süren kısa bir işlemdir ve işlem sırasında ve sonrasında acı hissedilmez. İşlem öncesi uygulanan anestezik kremlerle kişinin acı hissinin önüne geçilir. İşlem boyunca hiçbir şekilde acı hissi duyulmaz. Bu özellik, dudak dolgusunun kadınlar tarafından sık tercih edilmesi noktasında son derece önemlidir.

Neden Uzman Hekim ve Donanımlı Klinikler?

Peki dudak dolgusu her kişiye aynı ölçüde mi uygulanmaktadır? Bu kişinin beklentisine göre değişebilen bir durumdur. Kişinin tercihine bağlı olarak birden fazla enjektör uygulanarak daha hacimli dudak dolgusu da yapılabilir, tek enjektör uygulanarak daha az hacimli dolguda. Kısacası dudaklarınızın şekli ve yapısı arzu ettiğiniz şekilde sizin isteğiniz ve beklentiniz doğrultusunda şekillenir. İşlem sonrası dudaklarınızın doğal görüntünü kaybedeceği endişesini taşıyorsanız, bu konudaki endişelerinizin de yersiz olduğunu bilmenizi isteriz. Uzman hekimlerce uygulanması şartıyla dudak dolgusu işlemini güvenle tercih edebilirsiniz. Neden uzman hekim ve donanımlı klinikler üzerinde vurgu yapıyoruz çünkü birçok medikal işlemde olduğu gibi dudak dolgusunda da işlemi yaptıracak kişinin beklentisinin ve isteklerinin doğru anlaşılması çok önemlidir. Kişinin işlem sonucundan beklentilerinin yanında yüz hatlarına, ağız çevresine uygun dolgu seçimini de doğru şekilde yapması gerekmektedir. Bu doğru yönlendirme ise alanında uzman hekimlerin deneyimleri ile mümkündür. Bu nedenle pişmanlık yaşamayacağınız dudak dolgusu işlemi yaptırmak için deneyimli ve donanımlı klinikleri seçmeniz gerekmektedir. Henüz yolunuz kesişmediyse, kaliteli medikal malzemeleri uzman ellerle birleştiren kliniğimize uğramanızı tavsiye ederiz.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Yorum Bırakın