cilt lekerinden kurtulun

Hepimizin cilt lekelerine karşı hassasiyeti vardır. Dışarıdan bakıldığında çok fazla anlaşılmasa da; sadece kişinin kendini rahatsız edecek kadar belirsiz ya da küçük bir bölgede olsa bile kadınlar cilt tonu farklılıkları da dâhil olmak üzere hamilelik lekelerinden, güneş lekelerinden, akne ve sivilce izlerinden fazlaca rahatsızlık duyarlar.

Eskiden bu lekeleri yok etmenin tek yolu kapatıcı makyaj yapmak iken günümüzde ameliyatsız estetik alanındaki gelişmeler sayesinde cilt lekelerinden kurtulmanın çok çeşitli yolları var. Cilt lekelerinden kurtulma yollarına değineceğimiz bu yazımız ile siz de var olan lekelerinize nasıl veda edebileceğinizi öğrenecek ve daha fazla ertelemeden lekelerinize elveda diyeceğiniz girişimlerde bulunacaksınız.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Pek çoğumuz hayatımızın bir döneminde muhakkak lekelerden nasıl kurtulabileceğimizin yollarını aramışızdır. Size güzel haberi hemen verelim. Artık lekeler karşısında çaresiz değilsiniz. Çünkü ameliyatsız estetik sektörü sürekli gelişiyor ve kadınları ağrısız bir şekilde daha genç ve daha güzel görünüme ulaştırmak için yeni medikal tedaviler ve son teknoloji cihazlar ile yenilenmeye devam ediyor.

Genel anlamda kadınlar için hizmet veren bir sektör gibi görünse de ameliyatsız estetik sektörü aslında kadın erkek fark etmeksizin herkes için hizmet sunar. Burun dolgusu ile burnundaki eğriliği ortadan kaldırmak isteyen ya da leke tedavileri ile cildindeki lekelerden kurtulmak isteyen erkek sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Cildimizdeki lekeleri ortadan kaldırmak için lumecca, aape tedavisi ve mezoterapi en sık kullanılan ameliyatsız estetik uygulamaları arasındadır.

Hamilelik Lekeleri

Kadınları en fazla rahatsız eden lekelerin başında şüphesiz ki hamilelik döneminde ciltte oluşan koyu lekeler gelir. Kadınlar için oldukça özel bir dönem olan hamilelik sürecinde; hormonlardaki değişimlerin etkisi ile güneş ışınlarına karşı hassasiyet artarak lekelenmelere neden olur. Bu lekeler sadece yüzde yanaklar ve dudakların üst kısımları ile sınırlı kalmayıp boyun, dekolte bölgesi ve kolların dış taraflarında da ortaya çıkabilir.

Güneş ışınlarına direkt maruz kalmayan bölgelerdeki lekeler, hamilelik sonrası ortadan kalksa da güneşin zararlı ışınları ile fazlaca karşılaşan yüz bölgesindeki hamilelik lekeleri maalesef kaybolmamaktadır.  Bu lekelerin tedavi edilmemesi ise yüze yerleşerek kalıcı hâle gelmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle medikal estetik işlemleri ile bir an önce tanışmak ve leke tedavisine başlamak son derece akıllıca bir iştir. Çünkü tedavi edilmeyen lekelerin cilt dokusunda iyice yer ederek kalıcı hâle geleceği ve daha çirkin görüntü oluşturacağı aşikârdır. Dahası tedavisi umursanmayan ya da ertelenen lekeler zaman içerisinde koyulaşma göstererek tedaviyi de zorlaştırmaktadır.

Güneş Lekeleri

Bilindiği gibi hayatın devamlılığı için insanlar güneş ışınlarına ihtiyaç duyar. Ancak bu ışınlardan gerekli olduğu ölçüde faydalanmak oldukça önemlidir. Çünkü ultraviyole ışınlarına direkt maruz kalmak pek çok olumsuz sonuca yol açacağı gibi güneşe bağlı lekelerin ortaya çıkmasını da tetikler. Peki, güneş ışınlarının neden olduğu lekeler karşısında yapılacak bir şeyler yok mudur? Tabii ki var. Kozmetik sektörünün güneş lekelerine karşı piyasaya sunduğu pek çok krem olduğunu biliyorsunuzdur. Bu noktada bilmeniz gereken şey; güneş lekeleri için üretilen kremlerin lekelerinizi gözle görülür şekilde azaltabileceği ancak bir medikal estetik uygulaması kadar etkili olmayacağıdır.

Lazer ışınları ile cilt altına direkt ulaşmayı sağlayan lumecca uygulaması ya da lekeleri yok edici medikal karışımların mikro iğneler yardımı ile cilt altına enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilen mezoterapi işlemi ile güneş lekelerinin önüne kalıcı olarak geçilebileceği bilinmelidir.

Akne ve Sivilce İzleri

Ergenlik döneminde sivilceleri ile başı dertte olmayan çok az insan vardır. Gençliğin neden olduğu sabırsızlık mıdır bunun nedeni bilinmez ama bu sivilceleri koparıp yolarak ya da sıkarak söz konusu bölgede yara, kabartı ve iz bırakma eylemini çoğumuz yapmıştır. Akne ve sivilce izleri nedeni ile sosyal hayattan soyutlanmaya kadar sıkıntı yaşayan pek çok insan olduğunu kliniğimize başvuran insanlardan da net bir şekilde görebildiğimizi belirterek bu izler ile yaşamak zorunda olmadığınızı, akne ve sivilce izleri için de uygulanabilecek medikal estetik işlemlerinin olduğunu dile getirelim. Sivilcelerin neden olduğu çukur görünüm ya da cilt üzerindeki kabartıların günümüzde son teknoloji leke tedavisi cihaz ve uygulamaları ile başarılı bir şekilde azaltıldığı ve büyük çoğunluğunun kalıcı olarak ortadan kaldırılabildiğini belirtelim.

Çiller

Çocukluk çağında yüzümüze gelip yerleşebildiği gibi yetişkinlik döneminde de karşılaşılabilen bir cilt lekesi olan çilleri yok etmek için de medikal estetik uygulamaları arasında uygun çözüm yolları bulunuyor. Birçok insan çillerin onlara yakıştığını düşünse de aslında özellikle güneş ışınları nedeniyle renkleri koyulaşınca çilli bir yüzün hoş bir görüntü oluşturmayacağını çoğumuz kabul ederiz. Neyse ki artık çillerden de ameliyatsız estetik uygulamaları ile kolay, güvenli ve konforlu bir şekilde kurtulmanın rahatlığı içerisindeyiz.

Leke Tedavisi Ankara

Ankara’da lekelerimiz için nereye başvurmalıyız? Bu sorunun cevabını pek çok kişinin araştırdığını biliyoruz. Medikal estetik işlemleri için Ankara’da en güvenilir, donanımlı ve profesyonel kliniğin Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olduğunu dile getirmeliyiz. Uzman hekimimiz ile yaptığınız görüşmenin ardından ihtiyacınız olan tedavinin belirlenir ve planlama yapılır. Planlanan tedavinin ardından size kendinizi profesyonel ellere bırakmak kalır. En uygun fiyat tarifelerini, kaliteli medikal malzemeleri ve son teknoloji medikal cihazları bünyesinde taşıyan kliniğimiz, sizin için en iyisini düşünür. Kliniğimizin huzurlu ortamında lekelere elveda demenin keyfini yaşamak için yapmanız gereken tek şey; rotanızı adresimize çevirmektir. Haydi! Lekeleri hayatınızdan kaldırın. Siz karar verin, Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olarak lekesiz bir yaşama adım atmanıza yardım edelim.

Yorum Bırakın