cene dolgusu Prof Dr Banu Cayci

Yüz ifadenizi daha çekici bir hâle getirmek istemez misiniz? Yüz hatlarınıza uygun olmayan bir çene yapısına sahipseniz sözünü edeceğimiz ameliyatsız estetik uygulaması ile yüzünüzdeki altın oranı başarılı bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Sözünü ettiğimiz çene estetiği işleminin jawline dolgu olarak da bilinen çene dolgusu uygulaması olduğunu tahmin etmişsinizdir. Son derece etkili olan ve kalıcılığı ile yüz güldüren bu uygulama ile simetri bakımından canınızı sıkan çene yapınızın, güvenli bir şekilde arzu ettiğiniz şekle getirilmesinin keyfini yaşayabilirsiniz.

Çene Dolgusu (Jawline Dolgu) Nedir?

Son yılların en popüler ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan çene dolgusu ile daha oval bir yüz ve belirgin bir çene yapısına kavuşmak hayal değil. Kadınların neden daha belirgin çene hatlarına sahip olmak istediklerini hiç düşündünüz mü peki? Bunun nedenleri arasında belirgin hatlı çene yapısının daha genç göstermesi ve yüzü daha çekici bir hâle getirmesinin olduğunu söyleyebiliriz.

Pek çok insanın çenelerinin çirkin görünümü nedeniyle mutsuzluk yaşadığı ancak ameliyat masasına yatmak istemedikleri için bu şekilde yaşamlarına devam ettiklerini dile getirdikleri doğru. Bu sıkıntılar içindeki birçok kişi için mucizevi bir yöntem olan çene dolgusunun günümüzde daha fazla bilinir duruma gelmesi talep edilme oranını ciddi şekilde arttırdı ve jawline dolgu önümüzdeki uzun yıllar da bu cazibesini koruyacağa benziyor.

Çene dolgusu ile önüne geçilebilecek olan pek çok çene bölgesi şekil bozukluğu bulunuyor. Bu bozuklukların neler olduğunu ve sizi rahatsız eden problemin jawline dolgu ile ortadan kalkıp kalkmayacağı konusunda merak içerisinde olduğunuzu biliyoruz.

Çene altında yaşlanmaya bağlı sarkmalar, olması gerekenden daha zayıf ya da daha büyük bir çene yapısı, çenenin çok küçük ya da orantısal olarak geride olması, simetrik olmayan çene hattı, çene bölgesindeki hacim eksikliği ve çene ucunda konumlanmış gamze gibi sorunlardan birisine sahipseniz siz de güvenle jawline dolgu yaptırabilir ve sizi sıkıntıya sokan bu durumlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Çene dolgusu, estetik bir yüze sahip olmak isteğinin dışında kaza ya da farklı talihsizlikler nedeniyle çene dokusunda meydana gelen harabiyetleri gidermek ve bu duruma bağlı şekil bozukluklarının önüne geçebilmek için de sıkça tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik sadece bayanlar tarafından değil çene dolgusu erkekler tarafından da ciddi oranda talep görüyor ve kişisel bakımlarına son yıllarda daha fazla dikkat eden erkekler için de en gözde ameliyatsız estetik uygulamalarının başında geliyor.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, cerrahi bir işlem olmadığı için uygulama öncesi genel anestezi ile uyuşturma söz konusu değildir ancak işlem yapılacak bölgeye uygulanan anestezik kremler ile acı hissini ortadan kaldırmak mümkündür. Bu yönü ile çene dolgusu uygulaması oldukça konforlu bir işlemdir ve işlem sonrası günlük yaşamınıza hemen dönmeniz noktasında bir engel teşkil etmez.

Çene dolgusu işleminde kalıcı dolgular ile kıyaslandığında çok daha sağlıklı bir içeriğe sahip olduğu için hyaluronik asit içeren geçici dolgu tercih edilir. İğne ya da kanül kullanılarak sözü edilen dolgu, ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilerek uygulama gerçekleştirilir. Uygulama sonunda kesisiz, morarma ya da kanama olmadan estetik açıdan muntazam çene hatlarına ulaşılır.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Jawline dolgu için kaç enjektör gerekli olduğu, çene dolgusu yaptıranların işlem öncesi merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu konuda standart bir sayıdan söz etmemiz mümkün değildir çünkü jwaline dolgu için uygulanacak enjektör sayısı çenenizin anatomik yapısına göre değişkenlik gösterir.

Bu işlemin kalıcılığı ise yine kişinin anatomik yapısına ve özelliklerine göre 12 ile 18 ay arasında değişebilir. Düzenli olarak jawline dolgu işlemi yaptıran kişilerde ise uygulanan enjektör sayısında azaltmaya gidilir. Daha net bir şekilde ifade edecek olursak; ilk çene dolgusu uygulamanızda kullanılan enjektör sayısı 4 ise bir sonraki yılda bu sayıdan daha az miktarda dolgu kullanılması çenenizin estetik görünümü için yeterlidir.

Çene Dolgusu Fiyatları?

Dudak dolgusu, burun dolgusu ve şakak dolgusu işlemlerinde de olduğu gibi jawline dolgu uygulamasını da mutlaka donanımlı ameliyatsız estetik kliniklerinde yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü tüm tıbbi işlemler gibi ameliyatsız estetik uygulamaları da mutlaka sağlıklı dolgu malzemeleri ile yapılmalıdır ve işlemi uygulayacak kişinin alanında uzman bir hekim olması daha etkili sonuçlar elde edilmesi ve sağlığınızın korunması noktasında son derece önemlidir.

Prof. Dr. Banu ÇAYCI kliniği ameliyatsız estetik uygulamaları ve alternatif tedaviler konusundaki başarısı ile birçok kadının ilk tercihidir. Çevrenizde çene dolgusu da dâhil olmak üzere pek çok ameliyatsız estetik işleminin gerçekleştirildiğini ifade eden merkezlerin reklamları ile karşılaşmışsınızdır. Unutulmamalıdır ki sağlık ile ilgili her uygulama hekimlerin işidir ve bu anlamda işin ehli kişilerce uygulanan işlemler her zaman daha sağlıklı sonuçlara ulaştırır.

Gerekli izin belgeleri alınmadan faaliyet gösteren, aldığı eğitimi ve alana hâkimiyetini belgelendiremeyen kişilere estetik işlemlerini uygulama yetkisi veren merkezlere kesinlikle itibar etmemelisiniz. Yapmanız gereken en önemli şeyin yaptırmak istediğiniz ameliyatsız estetik işlemi için doğru bir kliniği seçmeniz olduğunu bilmelisiniz.

Siz de çene yapınız ile ilgili estetik sıkıntılar yaşıyor, sarkmalar nedeniyle deforme olmuş çene altı bölgenizin kötü görüntüsünden kurtulmayı arzu ediyor dahası daha çekici ve güzel bir yüz ifadesine sahip olmak istiyorsanız kliniğimizin uygun fiyat tarifeleri ile sunduğu kaliteli sağlık hizmetleriyle bir an önce tanışmalısınız. Haydi! Daha fazla ertelemeyerek kliniğimize uğrayın ve kusursuz yüz hatları ile kendinizi yeniden keşfedin.

Yorum Bırakın