botoks yasi Pro Dr Banu CAYCI

“Sihirli bir değneğiniz olsaydı kendiniz için ne yapmak isterdiniz?” sorusu kadınlara sorulsa; kadınların pek çoğundan alacağımız cevap şüphesiz ki daha genç görünmek olacaktır. Genç görünmeyi, kadınların pek çoğunun arzu ettiğini biliyoruz. Çünkü cildi sarkmış, vücudu kırışıklıklarla dolmuş kadınlar kendilerini son derece mutsuz hisseder ve bu mutsuzluk maalesef çevrelerine de yansır.  Neyse ki günümüzde kadınlar bu konuda botoks işlemleri sayesinde çaresiz değil ve yıllar öncesine göre çok daha şanslı.

Botoks Nedir?

Sinir iletimini geçici olarak durduran, etken maddesi botulinum toksini olan malzemenin cilt altına oldukça ince iğneler ile enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilen uygulamanın adı olan botoks, aslında bu işlemde kullanılan maddenin markasıdır. Ancak uygulamanın adı olarak da ameliyatsız estetik sektöründe uzun bir süredir kullanılagelmektedir.

Sinir iletimini geçici olarak kesmesi belli aralıklar ile uygulama yapılan bölgeye botoks uygulamasının tekrarını gerekli kılar. Şu noktada müsterih olunmalıdır ki botoks uygulaması FDA onayı almış malzemeler ile gerçekleştirildiğinden insan sağlığına zararlı etkileri bulunmayan dahası cildi kırışıklıklardan uzaklaştırdığı gibi pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılan güvenilir bir medikal estetik işlemidir.

Botoks Sonrası

Uygulamayı yaptıran kadınların neredeyse tümü botoks sonrası sahip oldukları görünümden memnun kalmakta ve uygulamanın etkisi azalmaya başladığında tekrar medikal estetik kliniklerinin yolunu tutmaktadır. Hatta bu uygulama ile geç tanışan kadınlar, her fırsatta keşkelerini dile getirmekte ve çevrelerindeki kadınlara cilde ilk kırışıklıklar düşmeye başlamadan botoks uygulamasını yaptırmaları noktasında telkinler vermektedir. Nitekim botoksa hangi yaşta başlanmalı sorusunun cevabı uzmanlar tarafından da 30’lu yaşların başları olarak verilmektedir.

Diğer yandan önleyici botoks ile ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlamadan önce önlem almak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazladır.  20’li yaşlarda önleyici botoks işlemleri için medikal estetik kliniklerinin kapısını çalan birçok kadın olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Önleyici botoks işlemleri neden önemlidir? Çünkü ince çizgiler yüzünüze yerleşmeye başlamadan önce müdahale etmek, botoks uygulamasının etkinliğini ve kalıcılığını arttırır. Her konuda olduğu gibi cilt kırışıklıklarında da erken müdahale son derece önemlidir. Kısacası botoks işlemleri için kesin çizgiler ile belirtilebilecek belli bir yaş sınırı yok demek yanlış olmayacaktır.

Botoks Uygulaması Ankara

Alın botoksu ve çene botoksu başta olmak üzere önleyici ya da kırışıklıkları yok etmek için yapılan botoks uygulamaları için doğru ameliyatsız estetik kliniklerini tercih etmek düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Çevrenizde ya da sosyal medyada zaman zaman botoks uygulaması sonrası istemediği bir görüntü ile karşılaşan kişiler ile karşılaşmışsınızdır. Net bir şekilde ifade edelim ki bu görüntüler sizi korkutmasın ve botoks yaptırma noktasında sizi caydırmasın. Çünkü doğru ellerde gerçekleştirilen ve uygulama yapılacak olan kişinin botoks işleminden beklentilerini dinledikten sonra yapılan uygulamaların başarısızlık ile sonuçlanma ihtimali yok denecek kadar azdır.

Medikal estetik kliniklerinin son yıllarda sayılarının oldukça artmasından da kolaylıkla anlaşılabileceği gibi başta botoks olmak üzere ameliyatsız estetik işlemlerine olan ilgi bir hayli fazladır. Bu noktada akla gelen ilk soru ise bu işlemleri yaptırmak için hangi özelliklere sahip klinikleri tercih etmeliyimdir. Her ne kadar cerrahi bir müdahale söz konusu olmasa da medikal estetik işlemleri arasında en fazla talep gören botoks uygulamalarının da mutlaka uzman hekimler tarafından, kaliteli medikal malzemeler kullanmaya azami derecede özen gösteren kliniklerde gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir. Yanlış uygulamalar nedeni ile hiç istemeyeceğiniz görüntüler ile karşılaşma ihtimalinizin olacağını hatırlatarak klinik seçimine dikkat etmeniz gerektiğini bir kez daha vurgulamak isteriz.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, medikal estetik uygulamaları denince ilk akla gelen kliniklerin başında gelmektedir. Ankara merkezli faaliyet gösteren kliniğimiz, sağlığınıza büyük önem verir ve tüm medikal estetik işlemlerinde en kaliteli medikal malzemeleri ve son teknoloji medikal cihazları kullanmaya azami derecede dikkat eder.

Kliniğimiz, sadece Ankara’dan değil tüm Türkiye’den ve ülke sınırlarını aşarak pek çok dünya ülkesinden misafir ağırlamaktadır. Her yıl binlerce kadın, rahatsızlık duydukları noktaları ortadan kaldırmak, daha genç görünmek ve daha güzel olmak için kliniğimizi ziyaret etmekte ve istedikleri, hayalini kurdukları görünüme kavuşarak kliniğimizden mutlu bir şekilde ayrılmaktadırlar.

Alanında uzman hekimimizin profesyonel elleri ve doğru tedavi planlaması ile siz de hayalini kurduğunuz cilde kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Sarkık cilt görüntüsünden ve kırışık cilt yapısından kolaylıkla kurtulabileceğiniz günümüzde, size düşen tek şeyin doğru medikal estetik kliniğini tercih etmek olduğunu bilmelisiniz.

Siz de daha genç bir görünüme kavuşmak ya da cildinizde kırışıklıklar henüz oluşmadan önlem amaçlı botoks işlemi yaptırmak istiyorsanız en doğru adresin Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olduğundan emin olmalısınız. Gelin, daha güzel bir cilt ve görünüm ile rutin hayatınıza devam etmenize destek olalım. İşin özü, siz isteyin; steril şartlarda, uzman kontrolünde, en kaliteli medikal malzemeler kullanarak donanımlı kliniğimizde arzu ettiğiniz medikal estetik işlemini başarı ile gerçekleştirelim.

Yorum Bırakın