biyolojik lifting asisi Prof Dr Banu Cayci

Biyolojik Lifting Aşısı Nedir?

Yaşlanma olarak nitelendirdiğimiz durum, vücuttaki kolajen sentezinin azalmasıyla ortaya çıkmaktadır. Serbest radikallerin cilt üzerindeki negatif etkisi artarak bu süreç hızlanmaktadır. Böylece kaçınılmaz bir süreç olan yaşlanma gerçekleşir. Bu noktada cildin temel ihtiyaçlarından olan nem miktarını arttırmak ve vücuttaki kolajen sentezinin uyarılmasını sağlamak gerekmektedir. Tüm bu ihtiyaçları karşılamak için biyolojik lifting aşısını uygulamaktayız. Biyolojik lifting içeriğinde trehaloz molekülü ve hyalüronik asit bulunmaktadır. Trehaloz molekülü çöldeki bitkilerin az miktardaki suyla aylarca yaşamasını sağlar. Hyalüronik asit ise su tutma kapasitesi olan bir moleküldür. İki molekülün bir arada bulunduğu bu mucizevi aşı ile cildiniz nemlenir, yukarı taşınmış ve sıkı bir görünüme kavuşur.

Biyolojik lifting aşısı bize şu etkileri yaratmaktadır:

  • Cildin kaybettiği esnekliğin kazandırılması,
  • Uygulama yapılan alanın yukarı doğru çekilmesi,
  • Lifting etkisinin oluşturulması
  • Yüzeysel kırışıklıkların büyük oranda açılması ve derin kırışıklıkların görünümünün azalması, oluşabilecek kırışıklıkların engellenmesi,
  • Cilde neminin yeniden kazandırılması,
  • Cildin daha parlak, fresh ve sağlıklı hale gelmesi
  • Ciltteki lekelerin açılarak, renk eşitsizliklerinin giderilmesi

Altı nokta lifting olarak da isimlendirilen bu uygulamayı dolguyu tercih etmeyen kişilerde de kullanmaktayız.

Kliniğimizde Ligamentlerin geçtiği bölgelere altı nokta tekniği ile enjeksiyon gerçekleştirilmektedir.

Yüz, boyun, dekolte ve eller gibi bölgeler uygulama alanlarıdır. Boyun bölgesi kırışıklıkları ve sarkması, el cildindeki kırışıklıklar ve lekelerde dekoltenin gençleştirilmesinde biyolojik lifting aşısı kullanılabilir. Bu bölgelerde mezoterapi tekniği ile birçok noktaya enjeksiyon yapılmaktadır.

Yorum Bırakın