ameliyatsiz estetikprof dr banu cayci

Kadınların güzel olmaya ve bakımlı görünmeye ne kadar çok önem verdiğini herkes bilir. Trend güzellik algılarını yakından takip eden birçok kadın; günümüzde dudak dolgusundan çene botoksuna, burun dolgusundan alın botoksuna kadar pek çok işlemi kolayca yaptırabiliyor. Ameliyatsız estetik alanındaki gelişmeler sayesinde yakın geçmişte sadece ameliyat masasına yatarak günler süren ağrıları çekmek koşulu ile kavuşulabilen pek çok şeye artık son derece konforlu bir şekilde ve güvenli olarak ulaşabilmek mümkün.

Ameliyatsız Estetik Nedir?

Özellikle son birkaç yıldır ülkemizde adını sıkça duyduğumuz ameliyatsız estetiğin ne olduğunu ve bu alanda hangi uygulamaların yapıldığını merak eden çok sayıda insan olduğunu biliyoruz. Ameliyatsız estetiği, anestezi kullanılmadan ve dokularda herhangi bir kesi bölgesi oluşturmadan gerçekleştirilen estetik uygulamaları şeklinde tarif etmemiz mümkündür. Bu uygulamaların bazıları son derece ince uçlu iğneler ile sıkıntılı bölgelere söz konusu maddelerin enjekte edilmesi esasına dayanırken uygulamalardan bazıları ise tıbbi cihazlar ile gerçekleştirilen işlemlerdir.

Ameliyatsız estetik uygulamaları ile canınızı sıkan pek çok problemi ortadan kaldırmak mümkündür. Bölgesel fazlalık ve kilo problemi başta olmak üzere selülitleri ile başı dertte olanlar, cilt lekeleri yüzünden genç yaşında ağır makyajlar ile kusurlarını kapatmaya çalışanlar, burnundaki kemerli görüntü yüzünden sosyal hayatta hep bir adım geride duranlar, bu işlemler ile artık bu sorunlarını hiç dert etmiyor diyebiliriz. Çünkü insanlar ameliyat korkusu nedeniyle cesaret edemeyip sürekli erteledikleri kusurlarından dakikalar içerisinde kurtulabiliyor. Dahası rutin hayatları bu işlemlerden etkilenmediği gibi uygulamayı yaptıranlar da uygulamaların sonuçlarını kısa süre içerisinde gözlemleyebiliyor. Ne muhteşem bir şey değil mi? Günlerce süren acılar yok, uzun yatak istirahatleri yok, vücudunuzda herhangi bir kesi bölgesi yok, belki de en önemlisi yaptırdığınız işlem beklentilerinizi karşılamazsa geriye dönebilme şansınız var. İşte tüm bu sebepler insanları ameliyatsız estetik işlemlerine yöneltiyor ve ameliyatsız estetik uygulamaları ile hayal ettikleri görüntüye ulaşan kadınlar, memnuniyetlerini her fırsatta dile getirerek ameliyatsız estetik operasyonlarına karşı çekince yaşayanlara cesaret vermeye devam ediyor.

Kırışıklıklar ve cilt yapısının elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle oluşan sarkık görüntüden rahatsız olanlar tarafından da özellikle tercih edilen ameliyatsız estetik işlemleri ile daha genç, daha parlak ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak hayal değil. Hem de ağrı hissi olmadan, son derece konforlu ve güvenli bir şekilde.

Son olarak bu uygulamalarda kullanılan medikal cihaz ve malzemelerin hepsinin güvenli olduğunun altını çizelim. Bilenler muhakkak vardır ancak yeri gelmişken hatırlatalım. FDA onayı almış ürünlerin ve medikal cihazların kullanıldığı ameliyatsız estetik işlemleri insan sağlığını tehdit edecek unsurlar içermez. FDA onayı almış olması zaten o medikal ürünün ya da medikal cihazın güvenli olduğunu kanıtlayan en önemli göstergedir.

Ameliyatsız Estetikte Son Trendler

Güzellik algıları zaman içerisinde sürekli değişim gösteriyor. Son yılların ameliyatsız estetikte son trendleri arasında botoks ön plana çıkıyor. Günümüzde kadınlar kırışıklık belirtisi gördükleri her noktaya botoks yaptırmaktan çekinmiyor. Öyle ki bazı kadınlar için botoks vazgeçilmez bir durum hâlini aldı. Kendini daha genç ve daha güzel görmek isteyen pek çok kadın 10-15 dakika gibi kısa bir sürede ve ağrı hissi olmadan dahası yan etki yaşanma ihtimali son derece düşük olan botoks uygulamalarına büyük rağbet gösteriyor. Botoksun yanı sıra hyalüronik asit içerikli dolgular da ameliyatsız estetik işlemleri arasında en fazla tercih edilen uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Gıdı eritme ve ameliyatsız yüz germe işlemleri de bu uygulamalar arasında en fazla talep edilen uygulamalar arasında yer alıyor.  Ayrıca ameliyatsız estetik operasyonlarının sadece kadınlar tarafından tercih edilmediğini,  pek çok erkeğin de vücutlarında hoşlanmadıkları noktalara küçük dokunuşlar yaptırdığını yeri gelmişken ekleyelim. Kadınlar da olduğu gibi erkekler tarafından da burun dolgusu işleminin fazlaca tercih edildiği biliniyor.

Ameliyatsız Estetik Ankara

Ameliyatsız estetik merkezlerinin oldukça fazla olması, bu tarz işlemlerin nerede yaptırılması gerektiği konusunda insanları kararsızlığa sürüklüyor. Bu noktada net bir şekilde ifade edebiliriz ki muhakkak işlemlerinizi Sağlık Bakanlığından ruhsatlı, donanımlı, kaliteli medikal malzemeler kullanan ve uzman hekim kontrolünde işlemler gerçekleştirilen kliniklerde yaptırmalısınız. Unutmayın, doğru merkez seçimi yapılmadığı takdirde daha güzel ve daha sağlıklı olmak için verdiğiniz çabanın boşa gitmesi kaçınılmazdır.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, ameliyatsız estetik uygulamalarının başarı ile gerçekleştirildiği profesyonel bir kliniktir. Her yıl binlerce misafir ağırlayan kliniğimiz, 30 yılı aşkın tecrübesi ile küçük dokunuşlarda bulunduğu pek çok kişinin güvenini kazanan uzman hekimimiz ile Ankara’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

En uygun ameliyatsız estetik fiyatları ile sizi hayalinizdeki görüntüye bir adım daha yaklaştırmak için profesyonel bir şekilde işlemler gerçekleştiren Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği’ne gelerek siz de güzelliğinize iyi bir yatırım yapabilirsiniz.

Cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan gerçekleştirilen güzellik uygulamaları ile güzelleşmek herkesin hakkı. Yıllarca ertelediğiniz hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçin. Haydi! Kliniğimize uğrayın, gençleşmenize ve güzelleşmenize yardımcı olalım.

Yorum Bırakın