ameliyatsiz burun estetigi Prof Dr Banu cayci

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Hokka Gibi Burunlar

Güzel olmanın ölçütleri arasında burun yapısının düzgünlüğü en önemli kriterlerden biri olarak görülüyor. Bu durumla ilgili sıkça kullanılan deyimler de var. Burnu hokka gibi deyimini hepimiz duymuşuzdur. İşte son yıllarda herkes hokka gibi bir buruna sahip olmak istiyor ve insanlar bu isteklerinde de hiç haksız değiller. Eğer burnunuz kemerli,  ucu düşük ve büyükse güzellik otoriteri tarafından maalesef güzel olarak nitelendirilmiyorsunuz. Oysa burnunuz kemerli ve büyük belki ama gözleriniz o kadar güzel ki güzelliği üzerine şiir yazılacak cinsten. Fakat bu fark ediliyor mu? Tabii ki hayır. Hokka diye isimlendirilen; yüzünüze orantılı, fazla büyük olmayan bir burnunuz yoksa yüzünüzdeki diğer organlarınızın güzelliği hiç kimse tarafından fark edilmiyor. Neden? Çünkü burnunuz yüzünüzde en göze çarpan organ ve güzellik standartlarının dışındaysa gözlerinizin güzelliğini gölgeliyor. Bu durumun çok acımasız olduğu ortada ama maalesef durum bundan ibaret.
Peki, burnunuzun görüntüsünden duyduğunuz rahatsızlıktan illa ameliyat masasına yatarak mı kurtulabilirsiniz? Ameliyatsız burun estetiği ile hayalini kurduğunuz burun görüntüsünün çok mu uzağındasınız? Bu soruların cevabını yüksek sesle en üst perdeden vermek istiyoruz. Hayır! Hayal ettiğiniz burun görüntüsüne kavuşmanız için artık cerrahi müdahaleye gerek yok. Medikal estetiğin sunduğu imkânlardan biri olan burun dolgusu ile istediğiniz görünüme bürünmeniz çok kolay. Ağrı, sızı, kanama, morarma yok! Hastane yatışı, uzun  toparlanma süreci ve bandajlı bir burun görüntüsü de…
Burnunuzun görüntüsü sizi hep rahatsız etti, kimi zaman çevrenizden de hoş olmayan şeyler duydunuz belki ama bir türlü ameliyatla burnunuzu yeniden şekillendirme fikrine yakın hissedemediniz kendinizi ve sürekli ertelediniz. Sizi ne kadar incittiğini, özgüveninizi nasıl zedelediğini umursamadan yok saymaya devam ettiniz bu durumu. Ancak kafanızdan güzellik standartlarına uygun bir buruna sahip olsaydınız nasıl görünürdünüz düşüncesini bir türlü atamadınız. Artık ameliyat olmadan burun dolgusu işlemi ile istediğiniz burun görüntüsüne çok yakınsınız. Kafanızdan bir türlü atamadığınız burnunuzun görüntüsü ile ilgili can sıkan anılarınızı bir kenara bırakmalı ve kliniğimize bir an önce uğramalısınız.

Gün geçmiyor ki burnum zaten büyük bir de burun dolgusu yaptırınca burnum daha da büyümez mi diye soran bir hastayla karşılaşmayalım. Çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki burun dolgusu sonrasında burnunuzda büyüme gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu endişeleriniz tamamen yersizdir. Uygulanan dolgu ile burun yapınız incelerek, burnunuzun ucu kalkık duruma getirilir ve bu hâliyle yüzünüze uyumlu, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaran hoş bir yüz ifadesine sahip olursunuz. Tabii bu hoş yüz ifadesine sahip olmanın ön koşulu, burun dolgusu işleminin tecrübeli ve uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesidir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cerrahi işlem olmadan burun estetiği nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ettiğinizi biliyoruz. Burun dolgusu, tıpkı dudak dolgusunda olduğu gibi oldukça kısa bir işlemdir ve işlem öncesinde lokal anestezik kremler kullanılarak bu şekilde acı hissi en aza indirilmiş olur. Hyalüronik asit içeren dolgu malzemesinin burundaki uygun noktalara enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bu işlem, ameliyatlı burun düzeltme operasyonlarıyla karşılaştırıldığında son derece konforlu ve ekonomiktir. 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan bu medikal estetik işlemi sırasında ağrı hissi olmadığı gibi işlem sonunda da kişi ağrı hissetmez. Kanama, morarma, tampon, bandaj bu işlemde söz konusu değildir ve uygulama için ameliyathane ortamı gerekmez. Ameliyathane ortamı gerekmemesi herhangi bir merkezde bu medikal estetik işleminin yaptırılabileceğini düşündürmesin. Burun dolgusunun glutatyon serum tedavisinde de olduğu gibi donanımlı kliniklerde uzman hekimlerce yapılması gerekmektedir. İşlem yapılacak kliniklerin seçiminde de titiz davranılması gerektiği bilinmelidir. Aksi durumda, güzel bir buruna sahip olmayı arzu ederken kendinizi, sağlığınıza zarar verici uygulamaların içinde bulabilirsiniz.

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Burun dolgusu yaptıranlar ile konuşma fırsatınız olduysa eğer, bu medikal işlemi yaptıranların çoğunun bu işlemden oldukça memnun olduğunu ve işlemin gerçekleşme sürecini sıkıntısız bir şekilde geçirdiklerini duymuşsunuzdur. Son derece konforlu bir işlem olan burun dolgusu uygulaması ile artık aynalara daha çok bakmak isteyecek, siz de çevrenizde burunlarından memnun olmayan kişilere burun dolgusu yaptırmaları konusunda tavsiyelerde bulunacaksınız. Yazılarımızı okuyarak bilgi sahibi olmak isteyenler arasında burun dolgusu ne kadar kalıcı şeklinde düşüncelere sahip olan birçok kişinin de olduğunu biliyoruz.  Yeri gelmişken bu dolgu işleminin 2 yıla kadar kalıcılığını koruduğunu da ifade etmek isteriz. 18 yaşını doldurmuş olmanız burun dolgusu işleminin uygulanması noktasında uzman hekimlerce tercih edilen yaş sınırıdır. 18 yaşını doldurmuş herkes, bayan ya da erkek, ameliyatsız burun estetiği olarak ifade edilen burun dolgusu işlemini gönül rahatlığı ile yaptırabilir. Ayrıca medikal estetik uygulamalarının sadece kadınlar tarafından tercih edilmediğini, kliniğimiz medikal estetik uygulamalarından azımsanmayacak sayılarda erkek hastaların da faydalandığını belirtmek isteriz. Sözün özü şudur ki görünümünüz sizi mutlu etmiyor dahası özgüveninizi kaybetmenize, sosyal hayatınızı kısıtlamanıza neden oluyorsa, ameliyatsız burun estetiğinin sunmuş olduğu fırsatları daha fazla vakit kaybetmeden bir an önce deneyimlemelisiniz. Burun dolgusunun zararları var mıdır şeklinde endişeleriniz varsa da bu düşünceyi kafanızdan silip atmalısınız. Medikal estetik işlemleri; cerrahi müdahale, narkoz, kesi, kan, ağrı olmaksızın güzelleştirme felsefesi üzerine kuruludur ve risk faktörleri en düşük seviyelere indirilerek uygulamalar, uzman hekimlerce en uygun medikal malzemelerle donanımlı kliniklerde gerçekleştirilir. Kliniğimizin, uygun burun dolgusu fiyatları ile şikâyetlerinizden uzaklaştırmak için sizi beklemekte olduğunu hatırlatır, bu anlamda gönlünüzü ferah tutmanızı ve korkularınıza yol vererek güvenle burun dolgunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Yorum Bırakın