Alloblast Kok Hucre Tedavisi

20 ‘li yaşlardan itibaren fibroblastlarımız yaşlanmaya başlar ve kollajen üretimi azalır. Her yıl %2 oranında kollajen sentezi azalır. 40 yaşına geldiğinizde cildinizdeki fibroblastların %20’si azalmış olur. Bu  da cilt sarkması, ciltteki nemin ve elastikiyetin azalması ve kırışıkların oluşması anlamına gelir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Cildimizden alınan fibroblastlarla yapılan kök hücre tedavisinde telomer boyu kısalmış nisbeten yaşlı hücreler kullanılır. Son 6 yıldır geliştirilen ileri düzey teknikler sayesinde  yenidoğan bebeklerden elde edilen Alloblast kök hücreler tedavi seçeneğimiz olmuştur. Amerika’da FDA ülkemizde ise Sağlık Bakanlığı onayı bulunan Alloblast Kök Hücre Uygulaması yıllar içerisinde dış etmenlere maruz kalmamış, özelliğini kaybetmemiş  hücrelerle yapılır ve kişinin kendi fibroblastlarına göre 4 kat daha fazla şekilde etkisini gösterir.

Yeni doğan bebeklerdeki fibroblast hücreleri antijenik özellik göstermez bu nedenle laboratuvar şartlarında çoğaltıldıklarında farklı kişilerde de güvenle kullanılabilirler.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Çevremizde bulunan toksik kimyasallar, kullandığımız ilaçlar, gıdalardan aldığımız toksinler, ağır metaller, UV ışığı , sigara ve alkol kullanımı , diyabet gibi kronik hastalıklar sahip olduğumuz fibroblast hücrelerinde hasar meydana getirerek cildin yaşlanma sürecini tetikler.Bu nedenle kendi fibroblastlarımızdan elde edilen kök hücreler  yerine yeni doğan bebeklerden elde edilen kök hücreleri kullanarak cildin daha genç bir görünüm kazanması sağlanabilir.

Sağlıklı ve genç fibroblast hücrelerini yüzünüze enjekte ettiğimizde oradaki aşırı yaşlanmış veya onarılamaz hale gelmiş fibroblastlarınız yerine yenilerini üretir, hasarlananlar varsa onları tamir eder , yeni kollajen üretimini artırır. Kollojenin artışı cildinizdeki akne skarlarını, ince kırışıklıkları onarır, renk eşitsizliğini giderir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Etkileri Nelerdir?

Parlak,  pürüzsüz, canlı bir cilde sahip olmayı birçoğumuz isteriz. Bu hedefe ulaşmak adına bir çok farklı tedavi seçeneği mevcuttur. Alın, kaş arası ve göz çevresi kırışıklıklar için botoks, yüzdeki hacim kayıpları için hyaluronik asit içeren dolgular, leke tedavisi için fraksiyonel lazer ve mezoterapiler tercih edilebilir. Tüm bu tedavilerin yanısıra  PRP, FIBROCELL ve ALLOBLAST gibi hücresel rejeneratif tedaviler daha doğal uygulamalardır. Birden fazla cilt sorununu gidermek için tercih edilebilir. Kök hücre tedavileriyle kombine olarak diğer tedavilerde kullanılabilir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi yeni doğan çocuklardan elde edilen ve laboratuvar ortamında üretilen fibroblastların yüzünüze veya vücudunuzdaki hasarlı dokuya direkt enjeksiyonu ile yapılır. Yaşamın başında hiçbir hasar uğramamış bu hücreler çok hızlı bir şekilde cilt kalitenizi artırır, mat, lekeli, nemi azalmış cildinizi kollajen üretimini artırarak yeniler. Hücresel tedaviler yaşlanma karşıtı tedavilerde gelinen son noktadır.

Hyalüronik asit, kolajen  gibi ürünlerin mezoterapi yöntemiyle cildinize uygulanması uzun yıllardır yapılan uygulamalardır. Alloblast kök hücre ise, son teknolojik yeniliklerle geliştirilmiş uzun süreli olarak cildimizin onarılması ve yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır.Cilt sorununu hücresel düzeyde giderir. Kişiye ait doğal ifadeyi asla bozmaz, sizi 10 yıl önceki doğal halinize getirir.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Alloblast hücre tedavisi, sizden herhangi bir örnek almadan yaptığımız bir tedavidir. Randevu oluşturulduktan sonra laboratuvardan alloblast istenir. Hücre canlılığını koruyan şartlarda kliniğimize ulaşır. Testlerden geçirilmiş halde ve adınıza özel sertifikasıyla gelen hücreler enjekte edilerek cildinize uygulanır. Vücudumuzda istediğimiz bölgeye enjekte edilebilir .Cildinize lokal anestezik krem uygulandıktan sonra ince kanüller kullanarak ürün uygulanır, konforlu bir işlemdir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Alloblast  kök hücre tedavisi için laboratuvar şartlarında hazırlanmış 5cc’lik homojen hücre solüsyonu kullanılır. Yapılan ön muayeneden sonra cildinizdeki sorunu gidermek  ve daha genç bir cilde kavuşmanız için tek seans uygulamak yeterli olmaktadır. Tek seansta cildi yeniler. Kişinin ihtiyaçlarına, yaşına ve cilt harabiyetine bağlı olarak 4-6 ay sonrasında bir seans daha uygulanabilir ancak genelde ihtiyaç duyulmaz. Alloblast kök hücre tedavisi sadece yüz için değil vücudun hasarlarmış diğer bölgeleri için de uygulanabilir.

Kök Hücre Tedavisi Etkisi Ne Zaman Görülür?

Alloblast kök hücre tedavisi uygulamadan hemen sonra etkisini göstermeye başlar. Ancak tam olarak cildin yenilenmesi ve onarılması için 5-6 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Kişinin kendi hücreleri ile yapılan fibroblast uygulamasına nazaran 4-5 kat daha fazla etkisi vardır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İşlem yapılan alana 24 saat boyunca su değdirmemek,
  • 3 gün boyunca makyaj yapmamak,
  • 1 ay süreyle botoks ve dolgu uygulatmamak,

Alloblast Kök Hücre Tedavisinin Kalıcılığı Ne Kadar?

Alloblast kök hücre tedavisinin kalıcılığı cildinizin yaşı ve hasar oranına bağlı olarak değişkenlik gösterir. 40 yaşından sonra yılda bir yapılması önerilmektedir. Genç ciltlerde 3-5 yıl boyunca etkisi devam eder

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Fiyatları Nedir?

Hasarlı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak uygulanan ürün miktarı değişmektedir. Tek uygulamada 5 ml hücre süspansiyonu kullanılır. Detaylı muayene ve cilt analizinden sonra fiyat bilgisi verilebilir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Ciltteki azalmış kollajen ve elastini üretmek,
  • Cilt sıkılaşması,
  • Cilt rejenerasyonu ve hasarlı dokunun uyarılması,
  • Cildin hücre yapısının desteklenmesi,
  • Cilt lekelerinin giderilmesi,
  • İnce kırışıklıkların azaltılması.
Yorum Bırakın