bolgesel zayiflama

Vücut Kitle Endeksine Göre Bölgesel İncelme Metotları

Vücut kitle endeksi 30’un üstünde olan, yani; 10 kilodan fazla fazlalığı olan bir hasta için önceliğimiz bölgesel incelme değil de sağlıklı bir bedene ve vücut kitle indeksine kavuşmaktır. Uygulanabilecek metotlar; sağlıklı beslenme önerileri, iştahı fazlaysa iştah kesmek için akupunktur, karbonhidrat bağımlılığı, bağırsak florası problemi varsa ve duygusal açlık yaşıyorsa biofrekans tedavisi, metabolizmasını hızlandırmak için ozon tedavisi şeklinde sıralanabilir. (ozon tedavisiyle insülin direncinin düzenlenmesi de yapılıyor.)
Kilo fazlalığı 10 kilodan az, vücut kitle indeksi 25 ile 30 arasında olan hastalara yine aynı tedavilere ek olarak bölgesel incelme de yapılabilir;

  1. Soğuk lipoliz: vakumlanabilen, karın, yan simitler, kol, sırt, bacak için uygulanmaktadır.
  2. Evolve: vakumlanamayan daha çok selülit görüntüsünün hakim olduğu, basenler, bacak arkaları gibi bölgeler için; 3 boyutlu vücut şekillendirmeyi tercih ediyoruz. Burada yapılan iş yağın azaltılmasıdır, sıcak lipoliz de denebilir. Yağın ısıtılarak eritilmesi, selülit görüntüsünün giderilmesi, sarkmış olan popo bölgesinin dikleştirilmesi ve sarkmış bacak içlerinin önlenmesi. Evolve aynı zamanda kol altı sarkmaları için de kullanılabilir.
  3. Lenj drenaj: Lempatik sistemi desteklemek için ve ödemi çözmek için lenf drenaj.
  4. G5 ve G7: incelme için gelen bütün hastalarımıza uygulanır. Ayrıca iki farklı cihazla uygulanan işlemimiz(G5 ve G7); selülitin giderilmesi, yoğun masaj ve ödemin çözülmesi için destek tedavilerden biridir.
  5. Ozon: Selülit görüntüsünün giderilmesi ve yağın azaltılması için vücudun her bölgesinde uygulanabilen, gıdı dahil, lokal ozon enjeksiyonu.
  6. Son olarak da karın kası gibi özellikle karın bölgesindeki kasların daha belirgin hale getirilmesi ve popo kaldırma ya da kol sarkmaları için evolve cihazının tone başlığını kullanıyoruz.
Yorum Bırakın