soguk lipoliz prof dr banu cayci

 

Soğuk Lipoliz Nedir?

Lipoliz, hücresel lipid damlacıklarında depolanan yağ parçalarının daha küçük moleküllere parçalanması olarak tanımlanır. Soğuk lipoliz ise bölgesel incelme cihazının lipoliz işlemini yağ dokusunu soğutarak erittiği sistemdir. Hareketli yaşama, sağlıklı beslenmeye rağmen bölgesel olarak kaybedilemeyen yağlara birebir uygulanan bir işlemdir.

Soğuk lipoliz tedavisi; FDA onaylı cihazla ile vücudun bazı bölgelerinde oluşan (yan bölge, göbek, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, basen, sırt, bacak gibi ) yağ birikimlerinin tek seansta %25 ile %50 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan, son derece güvenli bir  tedavidir. Tedavi işleminin etkisi ilk haftadan başlayarak 2-4 ay süresince devam eder.

Uygulanma şekli ise; ilk olarak yağ birikimi olan bölgeye deriyi soğuktan korumak için işlemden önce jel pedler yerleştirilir. Vakumlu başlıklar deriyi bu jel pedler üzerinden içine çeker ve -9 dereceye kadar yaklaşık 45 dakika boyunca dondurma işlemi yapılır. Donmuş yağlar makrofaj hücreleri tarafından yok edilir . Yöntem oldukça kolay ve acısızdır. Hasta tedaviden hemen sonra normal yaşamına geri dönebilir. İşlemin yapıldığı gün hastaya bol su tüketmesi (en az 2 lt) önerilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Bölgesel yağlanma şikayeti olup ameliyat olmak istemeyen veya buna vakti olmayan kadın ve erkekler yaptırabilir. Herkes için 45 dakikalık tek bir seans çok cazip bir alternatif  olarak görülmektedir.

Neden Tercih Etmeliyim?

Özellikle cerrahi müdahalelerle yağ aldırma işlemlerinde işlem yapılan bölgede ciltte ciddi sarkmalar olabiliyorken soğuk lipoliz uygulaması ile hem cerrahi müdahaleye maruz kalınmamış, hem de ciltte sıkılaşma meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra;

  • Anestezi gerektirmeyen kesisiz, ameliyatsız bir işlemdir.
  • Ağrısız, yarasız ve kanamasız bir işlemdir.
  • Günlük aktivitelerinize (sosyal ya da iş hayatınızı) ara vermenize gerek yoktur.
  • Cerrahi müdahale masraflarıyla kıyaslandığında soğuk lipoliz fiyatları daha uygundur.
  • Sonuç olarak kısa sürede kolayca yağlarınızdan kurtulabileceğiniz en uygun bölgesel incelme tedavi yöntemidir.

Soğuk Lipoliz İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1- Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

  • Selülit giderme
  • Lokalize Yağ Giderme
  • Zayıflama
  • Vücut Hattını Yeniden Şekillendirme
  • Kan Dolaşımını Arttırma

2- Soğuk Lipoliz Faydaları Nelerdir?

Etraftaki diğer dokulara zarar vermeden, vücutta istenmeyen yağları soğutarak yağ hücrelerini kristalize ederek küçülmesini ve yağların geri dönüşümsüz kaybını sağlamayı hedefleyen bir yöntemdir.

3- Soğuk Lipoliz İşe Yarıyor mu? Kalıcı mı?

Uygulamadan alınan sonuçlar tamamen kişinin metabolizmasına, yaşına, kronik hastalık varlığına ve beslenme alışkanlıklarına göre değişmektedir. Soğuk lipoliz bağlandığı bölgedeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmanızı ve tekrar aynı bölgede yağ depolanmasını engelleyen bir işlemdir.

4- Yan Etkileri Var mı? Seans Sonrası Ağrı Olur mu?

Seanslardan sonra uygulama bölgelerinde hafif bir ağrı hissedilebilir, kızarıklık ve morarma oluşabilir. Bu etkiler  seanstan sonraki gün geçmektedir. Seans sırasında her bölgeye yapılan işlemden sonra yapılan masajlar, kan dolaşımını hızlandırarak bu etkileri en aza indirgemeye yardımcı olur.

5- Hamilelere Uygulanır mı?

Hamilelikten 1.5-2 ay sonra uygulanabilir.

6- Soğuk Lipoliz Ne Kadar İnceltir? Ne Zaman Sonuç Alabiliriz?

Bağlandığı bölgede 1-2 kg’ya kadar yağ kaybı sağlamaktadır (%20-40). Bu bir beden incelme anlamına gelir. İlk haftadan itibaren yağ kaybı başlamış olup, etkisi 4-12 hafta boyunca devam eder.

soguk-lipoliz-bolgesel-incelme

7- Kaç Seans Almalıyım? Soğuk Lipoliz Fiyatları 2022

Her bölge için işlem 45 dakika sürmektedir. Hangi bölgelerin işlem göreceği kişiye göre değişmektedir. Her bölge için tek seans uygulanmaktadır. 2 ay sonrasında tekrar aynı bölgelere işlem yapılabilir. Soğuk Lipoliz Fiyatları 2022 bölge sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için kliniğimizi arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan da iletişime geçebilirsiniz.

8-FDA onaylı Cihazlarla Gerçekleştirilmesi Neden Önemlidir?

Çünkü tıbbi bir cihazın FDA onayı alabilmesi sağlığımız açısından büyük önem taşır. FDA onayı alabilmiş bir cihaz insan sağlığını tehdit edebilecek unsurlar barındırmaz ve son derece güvenlidir. Ayrıca, FDA onaylı cihazlar uygulanan tedavi sırasında çevre dokuların deformasyonuna izin vermez. Bu anlamda; bölgesel incelme işlemi yaptırılacak merkezlerin titizlikle seçilmesi; hem işlemin başarıyla sonuçlanması bakımından hem de zayıflamak isterken sağlığınıza zarar verme ihtimallerini yok etmek açısından son derece önem arz eder.

Alanında uzman, tecrübeli ellerin son teknoloji cihazlarla birleştiği kliniğimizde bu işlemi yaptırarak siz de istediğiniz görünüme ulaşabilir, şikâyetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Prof. Dr. Banu ÇAYCI Soğuk Lipolizi Anlatıyor...

Yorum Bırakın