Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %50 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan tedavidir. İşlemin etkisi birinci haftadan başlayarak 2-4  ay  süresince devam eder.

Yağ birikimi olan bölgeye işlemden önce deriyi soğuktan korumak için jel pedler yerleştirilir. Vakumlu başlıklar deriyi bu jel pedler üzerinden içine çeker ve -9 dereceye kadar yaklaşık 45 dakika boyunca dondurma işlemi yapılır. Donmuş yağlar  makrofaj hücreleri tarafından yok edilir .Yöntem kolay ve acısızdır. Hasta tedaviden hemen sonra normal yaşamına geri dönebilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Bölgesel yağlanma şikayeti olup ameliyat olmak istemeyen ve ya buna vakti olmayan herkes için 45 dakikalık tek bir seans çok cazip bir alternatif  olarak görülmektedir.

Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

Etraftaki diğer  dokulara zarar vermeden, vücutta istenmeyen yağ birikimini soğutarak yağ hücrelerinin küçülmesini ve geri dönüşümsüz kaybını sağlamayı hedefleyen bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Yaptıranlar

Vücutlarının çeşitli bölgelerinde yağ birikimi olup ameliyat olmak istemeyen kadın ve erkekler soğuk lipoliz yaptırabilir

Soğuk Lipoliz Yan Etkileri Var Mı?

Seanslardan  sonra uygulama bölgelerinde hafif bir ağrı hissedilebilir, kızarıklık ve morarma oluşabilir.   Bu etkiler  etkileri seanstan sonraki  gün geçmektedir.

 

Yorum Bırakın