Soğuk Lipoliz Nedir?

Lipoliz, hücresel lipid damlacıklarında depolanan yağ parçalarının daha küçük moleküllere parçalanması olarak tanımlanır. Soğuk lipoliz ise bölgesel incelme cihazının lipoliz işlemini yağ dokusunu soğutarak erittiği sistemdir. Hareketli yaşama, sağlıklı beslenmeye rağmen bölgesel olarak kaybedilemeyen yağlara birebir uygulanan bir işlemdir.

Soğuk lipoliz tedavisi; vücudun bazı bölgelerinde oluşan (yan bölge, göbek, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, basen, sırt, bacak gibi ) yağ birikimlerinin tek seansta %25 ile %50 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan tedavidir. Tedavi işleminin etkisi ilk haftadan başlayarak 2-4 ay süresince devam eder.

Uygulanma şekli ise; ilk olarak yağ birikimi olan bölgeye deriyi soğuktan korumak için işlemden önce jel pedler yerleştirilir. Vakumlu başlıklar deriyi bu jel pedler üzerinden içine çeker ve -9 dereceye kadar yaklaşık 45 dakika boyunca dondurma işlemi yapılır. Donmuş yağlar makrofaj hücreleri tarafından yok edilir . Yöntem oldukça kolay ve acısızdır. Hasta tedaviden hemen sonra normal yaşamına geri dönebilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Bölgesel yağlanma şikayeti olup ameliyat olmak istemeyen ve ya buna vakti olmayan herkes için 45 dakikalık tek bir seans çok cazip bir alternatif  olarak görülmektedir.

Soğuk Lipoliz Yaptıranlar

Vücutlarının çeşitli bölgelerinde yağ birikimi olup ameliyat olmak istemeyen kadın ve erkekler yaptırabilir.

Prof. Dr. Banu ÇAYCI

Soğuk Lipoliz İle İlgili Sık Sorulan Sorular

 • Soğuk Lipoliz Ne İşe Yarar?

  • Selülit giderme
  • Lokalize Yağ Giderme
  • Zayıflama
  • Vücut Hattını Yeniden Şekillendirme
  • Kan Dolaşımını Arttırma
 • Soğuk Lipoliz Faydaları Nelerdir?

  Etraftaki diğer dokulara zarar vermeden, vücutta istenmeyen yağları soğutarak yağ hücrelerini kristalize ederek küçülmesini ve yağların geri dönüşümsüz kaybını sağlamayı hedefleyen bir yöntemdir.

 • Nasıl Etki Gösterir?

  Yağ birikimi olan bölgeye işlemden önce deriyi soğuktan korumak için jel pedler yerleştirilir. Vakumlu başlıklar deriyi bu jel pedler üzerinden içine çeker ve -9 dereceye kadar dondurarak yaklaşık 45 dakika boyunca işlem yapılır. Tedavinin ardından yağ hücreleri biyolojik bir ölüme ulaşır ve vücutta bulunan makrofaj denen hücreler tarafından metabolize  edilir. Bu şekilde yağ hücreleri kalıcı olarak yok edilir.İşlemden sonra hasta normal günlük yaşamına dönebilir.

 • Kimlere Uygulanır?

  Bölgesel yağlanma şikayeti olup ameliyat olmak istemeyen ve buna vakti olmayan herkes için tek seanslık uygun bir alternatif olarak görülmektedir. 18 yaşından büyük kadınlara ve erkeklere uygulanmaktadır.

 • Soğuk Lipoliz İşe Yarıyor Mu? Kalıcı mı?

  Uygulamadan alınan sonuçlar tamamen kişinin metabolizmasına, yaşına, kronik hastalık varlığına ve beslenme alışkanlıklarına göre değişmektedir. Soğuk lipoliz bağlandığı bölgedeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmanızı ve tekrar aynı bölgede yağ depolanmasını engelleyen bir işlemdir.

 • Yan Etkileri Var Mı? Seans Sonrası Ağrı Olur Mu?

  Seanslardan sonra uygulama bölgelerinde hafif bir ağrı hissedilebilir, kızarıklık ve morarma oluşabilir. Bu etkiler  seanstan sonraki gün geçmektedir. Seans sırasında her bölgeye yapılan işlemden sonra yapılan masajlar, kan dolaşımını hızlandırarak bu etkileri en aza indirgemeye yardımcı olur.

 • Hamilelere Uygulanır mı?

  Hamilelikten 1.5-2 ay sonra uygulanabilir.

 • Soğuk Lipoliz Ne Kadar İnceltir? Ne Zaman Sonuç Alabiliriz?

  Bağlandığı bölgede 1-2 kg’ya kadar yağ kaybı sağlamaktadır (%20-40). Bu bir beden incelme anlamına gelir. İlk haftadan itibaren yağ kaybı başlamış olup, etkisi 4-12 hafta boyunca devam eder.

  soguk-lipoliz-bolgesel-incelme

 • Kaç Seans Almalıyım? Soğuk Lipoliz Fiyatı Nedir?

  Her bölge için işlem 45 dakika sürmektedir. Hangi bölgelerin işlem göreceği kişiye göre değişmektedir. Her bölge için tek seans uygulanmaktadır. 2 ay sonrasında tekrar aynı bölgelere işlem yapılabilir. Fiyatlandırma bölge sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Yorum Bırakın