Soğuk Lipoliz

CLATUU 360 SOĞUK LİPOLİZ TEDAVİSİ

Soğuk lipoliz, cilt üstüne uygulanan soğuk enerji ile cilt altı yağ tabakasının diğer dokulara zarar vermeden dondurulması ve donan yağ hücrelerinin vücudun kendi biyolojik döngüsü ile vücuttan atılması işlemidir.Amerika’da yapılan araştırmalar sonucunda etkinliği kanıtlanmış olan bu yöntem FDA onayı alarak güvenilir ve tedavi amaçlı kullanılabilir bir uygulama olduğunu dünyaya kabul ettirmiştir.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan simit bölgesi, sezeryan veya doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir uygulamadır. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, bu metod günlük hayatınızın akışını etkilemeyen , ağrısız ve acısız bir işlemdir.Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir seçenektir. Ayrıca liposuction sonrası iyileşme döneminde görülen ağrılar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Standart soğuk lipoliz cihazları ile sadece iki boyutlu soğutma ve dondurma yapılabilmekte iken CLATUU 360 ile vakumlanan bölge üç boyutlu olarak tamamen dondurulabilmekte ve bu sayede daha çok yağ hücresi yok edilebilmektedir. Böylece ciltte sarkma ve düzensiz çökme olmadan etkin bir bölgesel incelme mümkün olmaktadır

PROF. DR. BANU ÇAYCI
SOĞUK LİPOLİZ TEDAVİSİNİ ANLATIYOR

KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  • Vücudunuzun belirli bölgelerinde bir türlü eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa (sırt, karın ,basen, yan simitler, kollar, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi)
  • Bu yağlarınızdan artık kurtulmak istiyor ama bunu doğal yollarla yapmak istiyorsanız,
  • İlaç ya da kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahale düşünmüyorsanız,
  • Böyle bir tedavi için bir kaç saatten fazla zaman ayırmak istemiyorsanız ve tüm bunları doğal görünümünüzü bozmadan yapmak istiyorsanız sizin için uygun bir yöntemdir.
  • Ayrıca doğum yaptıktan yaklaşık 3 ay sonra rahatlıkla kullanılabilir.

SOĞUK LİPOLİZ YÖNTEMİ NASIL İNCELME SAĞLIYOR?

Soğuk lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu tek kullanımlık özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır. Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye

yaklaştırılır. Bundan sonrası cihaz tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker veyaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı -9 dereceye kadar soğutur.Bu soğutma işlemi yağ hücresinin metabolizmasını değiştirir ve zaman içinde parçalanmasına neden olur.Parçalanan yağ hücresi artıkları makrofaj denilen hücreler tarafından alınarak sindirilir.

Uygulama sırasında, cihaz başlıklarının uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, tv izleyebilir, gazete-dergi okuyabilir, ya da müzik dinleyebilir.

Diğer tüm medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer Liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

soguk-lipoliz-ankara

Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak kişi oturur ya da yatar durumda kalır, tv izleyebilir, gazete-dergi okuyabilir, ya da müzik dinleyebilir.
Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır.
Diğer tüm medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer Liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

SOĞUK LİPOLİZ SONRASINDA NELER OLUŞMAKTADIR?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşabilir.İşlem tamamen ağrısız bir yöntemdir.Yağ hücresinin parçalanması işlem yapıldıktan 10-15 gün sonra başlar. 3 aylık bir sürenin sonunda uygulamanın yapıldığı bölgede %20-40 oranında bir incelme meydana gelmesi beklenir.

KAÇ SEANS UYGULANIR?

Soğuk lipoliz 1 seans uygulanmaktadır. Gerekli durumlarda aynı bölgeye 2.kez 45 gün sonra uygulanabilir. Tek seans yağların %20-40 oranında azalmasını sağlamaktadır.

SEANS NE KADAR SÜRER?

Clatuu 360 soğuk lipoliz başlıkları aynı anda 2 bölgeye uygulanabilir ve uygulama süresi 45 dk-1 saattir.Aynı gün içersinde birden fazla bölgeye uygulama yapılabilir.

SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMASI

KAÇ SEANS UYGULANIR ?

BİRDEN FAZLA BÖLGEYE UYGULANABİLİR Mİ?

VÜCUT ANALİZİ ve BÖLGESEL İNCELME

BÖLGESEL İNCELME METODLARI

tr Turkish
X