sakak dolgusu prof dr banu cayci

Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Şakaklarıma kar mı yağdı ne var?/Benim mi Allah’ım bu çizgili yüz?” dizelerini bilirsiniz. Aynadaki yaşlılık emarelerine inanmayan daha doğrusu yaşlanmaya başladığına inanmak istemeyen bir insanın sessiz çığlığını anlatır bu dizeler bize. Aslına bakarsanız çoğumuz böyle değil miyizdir? Yaşlanmaya başladığımızı anladığımız anda bir hüzün çöker ve bu durumdan kurtulmak için de çeşitli çareler aramaya başlarız.

Günümüzde insanların yaşlanmadığının farkında mısınız peki? Son yıllarda pek çok kişi kırışıklıklarını, sarkmalarını ya da ciltlerinde oluşan deformasyonları eskisi kadar dert etmiyor. Bunun nedeni ise artık ameliyatsız estetik işlemleri ile son derece başarılı uygulamaların ortaya konuyor olması. Şiirlere konu olan ihtiyarlık belirtilerinin, insanların kâbusu olmaktan çoktan çıktığını söyleyebiliriz.

Sözünü ettiğimiz işlemin; dudak dolgusu, çene dolgusu, burun dolgusu gibi mucizevi etkileri ile son yılların en fazla talep gören ameliyatsız estetik işlemlerinden biri olan şakak dolgusu olduğunu mutlaka siz de tahmin etmişsinizdir.

Şakak Dolgusu Nedir?

Yüzümüz yaşlılığı ele veren en önemli bölgelerden biridir. Şakak bölgesi derisinin son derece ince bir özellik taşıması, mimiklerimize ve yaşımıza bağlı oluşan kırışıklıkların diğer bölgelere oranla daha fazla belli olmasında oldukça etkilidir.

Şakak bölgesindeki yağ dokularımızın yıllara karşı koyamayıp azalması ya da yok olmasıyla yüzümüzde aşağıya doğru bir çekilme ortaya çıkar. Bu görüntü de son derece rahatsızlık veren bir durumdur. Ama üzülmeyin, artık bu durum için endişelenmenize gerek yok! Şakak dolgusu işlemi ile bu bölgede oluşan çökme ve hacim kayıplarının önüne geçilerek daha genç ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmak mümkün.

Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Şakak dolgusu uygulaması yapılacak bölgenin oldukça hassas olması işlem yapılırken son derece titiz davranılmasını gerektirmektedir. Yapılacak olan dolgunun yüzünüzün dengesini bozacak bir görüntüye yol açmaması ve elmacık kemikleriniz ile uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmesi azami derecede önemlidir. Bu noktada kendinizi tecrübeli ve uzman hekimlere emanet etmenizin, sağlığınız adına vereceğiniz en önemli karar olacağını dile getirerek uygulamanın nasıl gerçekleştiğini anlatmaya başlayabiliriz.

Şakaklarınızdaki hacim eksikliklerini yok etmek ve bu bölgeyi yeniden şekillendirmek için küçük bir dokunuş olarak tarif edebileceğimiz şakak dolgusu işlemi öncesi, ilgili bölgeye lokal anestezik kremler sürülerek acı ve ağrı hissi en az düzeye çekilir. Kısa bir bekleme süresinin ardından dezenfektasyon işlemi gerçekleştirilerek uzman hekimimizin sizin için uygun gördüğü en uygun dozlar ile dolgu işlemine geçilir. Bu işlem 15-30 dakika aralığında sürer ve son derece konforlu bir işlemdir.

Şakak Dolgusu Öncesi Sonrası

Şakak dolgusu yaptıranlar, bu işlemin sonuçlarını hemen gözlemleyebilme gibi bir avantaja sahiptirler çünkü şakak dolgusu uygulamasının etkilerini görmek için belli bir süre geçmesine gerek yoktur. Dahası uygulama sonrası günlük hayatınıza hemen dönebilir ve gençleşen cildinizin keyfini yaşayabilirsiniz.

Şakak Dolgusu Yan Etkileri

Şakak bölgesinin son derece hassas bir bölge olduğunu daha önce de ifade etmiştik. Bu nedenle bu bölgeye yapılacak dolgu uygulaması sonrası morluk, kızarıklık ve şişlik beklediğimiz yan etkilerdendir ancak hayatınıza ciddi oranda olumsuz bir etki yapması söz konusu değildir.

Söz konusu etkiler kısa bir süre içinde ortadan kalkar. Dolayısıyla şakak dolgusu yaptırmak istiyor ancak olası yan etkilerden çekindiğiniz için bu işlemi erteliyorsanız bir an evvel harekete geçmenizi öneririz. Çünkü şakak dolgusu uygulaması sonrası başa çıkamayacağınız bir yan etki ve sağlığınıza zarar verecek durumlar ile karşılaşmazsınız. Aksine daha genç, daha güzel ve daha çekici bir ifadeye sahip olursunuz.

Şakak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi şakak dolgusu uygulamasında da en çok merak edilen konu, uygulamanın kalıcılık süresi olmaktadır. Sağlığa olumsuz etkilerinden dolayı ameliyatsız estetik işlemlerinde kalıcı dolgu kullanılmadığını yaptığınız araştırmalardan siz de biliyorsunuzdur.

En sık kullanılan dolgu malzemesi hyaluronik asit dolgulardır ve kliniğimizde hyaluronik asit dolgu malzemeleri ile gerçekleştirdiğimiz dolgunun kalıcılığının kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise uygulama yapılan kişinin cildinin dolgu malzemesini eritme süresinin değişkenlik göstermesidir. Ortalama bir süreden bahsetmek gerekirse bu uygulamanın 12 ay kalıcılığını koruduğunu ifade edebiliriz. Tabii her yıl düzenli şekilde tekrarlanması durumunda diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi şakak dolgusunda da kalıcılık süresi tekrar sayısı ile orantılı bir şekilde artmaktadır.

Şakak Dolgusu Fiyatları

Ameliyatsız estetik uygulamalarının son yıllardaki gelişimi ve insanlar tarafından gördüğü talep her geçen gün bir artış göstermektedir. Bu durum da bu alanda pek çok merkezin ve kliniğin faaliyet göstermesini sağlamıştır. Ancak unutulmamalıdır ki cerrahi koşullar gerektirmese de ameliyatsız estetik işlemlerinin mutlaka uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Her tıbbi uygulamada olduğu gibi estetik uygulamaları da işin ehli kişilerce ve donanımlı kliniklerde yaptırılmalıdır.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, yılların vermiş olduğu deneyim ile sizlere en iyi hizmeti vermenin gururunu yaşamaktadır. Kliniğimiz en uygun şakak dolgusu fiyatları ile en kaliteli tıbbi malzemeleri bir araya getirerek sağlıklı bir şekilde gençleşip güzelleşmenize olanak tanır.

Siz de yüzünüzdeki yaşlılık belirtilerinden kurtulmak istiyor ve güvenli bir ameliyatsız estetik merkezi arıyorsanız kliniğimizin sizin için en doğru adres olduğunu bilmelisiniz. Gelin, aynadaki görüntünüzü yeniden şekillendirelim.

Yorum Bırakın