rus teknigi dudak dolgusu Prof Dr Banu CAYCI

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak günümüzde ameliyatsız estetik uygulamalarında gelinen son nokta ile birlikte oldukça ulaşılabilir bir istek. Ameliyatsız estetik işlemlerinin ağrı sızı olmadan, güvenli ve oldukça konforlu bir şekilde  gerçekleştirilmesi her geçen gün medikal estetik uygulamalarına olan ilgiyi arttırıyor. Özellikle dudak dolgusu son yıllarda kadınlar arasındaki en gözde uygulama dememiz mümkün.  Peki, her dudak dolgusu işlemi aynı teknikle mi yapılıyor? Tabi ki hayır. Kadınların isteklerine göre başta Rus tekniği dudak dolgusu olmak üzere farklı dolgu teknikleri ile kadınların hayallerini süsleyen dudak şekilleri kolaylıkla elde edilebiliyor.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Nedir?

Pek çok konuda farklı isteklere sahip oldukları gibi dudak şekillerinde de her kadın farklı taleplerde bulunuyor. Bazı kadınlar dudakların geneli hacimli ve dolgun olsun isterken kimileri dolgu malzemesinin dudakların orta kısmında yoğunlaşmasını talep edebiliyor.

Rus tekniği dudak dolgusu kadınların tercih ettiği medikal estetik işlemleri listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Bu teknik ile dudakların orta kısmında bir kalp görüntüsü oluşturulma amaçlanıyor. Dolayısıyla bu teknik ile diğer dolgu tekniklerinde olduğu gibi dudakların geneline yayılan oranda bir hacim  değil dudağın orta kısmından enjekte edilen dolgu malzemesi ile kazandırılan bir hacim amaçlanıyor.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Medikal estetik işlemlerinde ağrı hissinin en az seviyelerde olduğunu, uygulama yapılacak olan kişiye bağlı olarak ise hiç acı hissinin duyulmadığı durumların da olabildiğini daha önceki yazılarımızda da dile getirmiştik. Rus tekniği ile yapılan dudak dolgusu işlemi de son derece konforlu ve güvenli bir uygulama olarak son yıllarda kadınlar arasında fazlaca talep görüyor ve ağrı hissi olmaması, uygulama sonrası günlük hayatı aksatacak yan etkilerin görülmemesi gibi avantajları ile yakın gelecekte daha da fazla tercih edilecek gibi görünüyor.

Rus tekniği dudak dolgusunda da diğer ameliyatsız estetik işlemlerinde olduğu gibi işlem öncesi uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik kremler uygulanarak acı hissini en alt seviyelere çekmek amaçlanıyor. Uzman hekimimiz ile görüşmenizin ardından oluşturulan tedavi planlaması ile uygun noktalara dolgu malzemesinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bu uygulama, burun dolgusu işleminde de olduğu gibi bir yıla yakın bir süre kalıcılığını koruyor.

İşlem sonrası yan etki ile karşılaşacağını düşünenler için hemen açıklayalım. Tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi Rus tekniği ile yapılan dudak dolgusunda da yan etki ile karşılaşma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Oldukça güvenli olan bu uygulamada daha sağlıklı olduğu için hyaluronik asit dolgu kullanılır ve bu dolgu malzemesi FDA onayı almış güvenli bir medikal üründür. Bu nedenle dolgu işlemi sonrası yan etki görme durumu, uygulamayı yapan kişinin deneyimi ve uygulama yaptırılan merkezin özelliğine göre değişebilmektedir.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Kalıcılığı

Sağlık Bakanlığından ruhsatı olmayan deyim yerinde ise merdiven altı diyebileceğimiz merkezlerde, hekim olmayan kişilerce uygulanan dudak dolgusunun sizi güzel ve çekici göstermek yerine sağlığınıza büyük zararları olacağı ve çirkin bir görüntüye sebebiyet vereceği aşikârdır. Bu nedenle Rus tekniği dudak dolgusu uygulamasını yaptırmaya karar vermeden önce mutlaka alanında uzman bir hekim ile görüşmeniz şarttır.

Rus tekniği dudak dolgusu kalıcılığı kadınların merak ettiği diğer bir konudur. Bu teknik ile gerçekleştirilen dudak dolgusu uygulamasının güvenilir ellerde yapılması şartıyla bir yıla kadar kalıcılığını koruduğunu söylememiz mümkündür. Hatta düzenli olarak dolgu işlemine devam etmeniz hâlinde bu sürenin daha da uzayacağını ifade etmemiz yanlış olmayacaktır.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Ankara

Bu uygulama için doğru klinik tercihinde bulunmak neden önemlidir? Bu konu azami derecede önemlidir çünkü cerrahi bir müdahale olmasa bile ameliyatsız estetik işlemlerinin de mutlaka profesyonel ellerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Son yıllarda fazlaca talep görmesi ameliyatsız estetik işlemlerini gerçekleştiren merkez sayısını da bir hayli arttırmıştır. Ancak unutulmamalıdır ki sağlık ihmale gelmez ve her merkezde bu uygulamalar gerçekleştirilemez. Hem kullanılan medikal malzemelerin kalitesi hem de bu medikal estetik uygulamalarını gerçekleştirecek kişilerin mesleki yeterlilikleri son derece önemlidir. Bu nedenle ameliyatsız estetik uygulamaları için adres tercihi yaparken birtakım kriterleri sorgulamanız büyük önem taşımaktadır.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, Ankara merkezli faaliyet gösterse de ününü ülke sınırları dışına taşımış profesyonel ve donanımlı bir kliniktir. Sadece ülkemizden değil pek çok ülkeden de yüzlerce misafir ağırlayan kliniğimiz; son teknoloji cihazlar ile donatılmış, uzman hekimimizin bilgi birikimi ve deneyimi ile sürekli büyüyen ve kendini geliştiren donanımlı bir ameliyatsız estetik merkezidir. Kliniğimizde en kaliteli tıbbi malzemeler kullanılır ve uzman hekimimiz sizin için en doğru ve en uygun tedavileri planlar.

Siz de Rus tekniği dudak dolgusu ile dudaklarınız istediğiniz görüntüye ulaşsın, daha güzel ve daha çekici olsun istiyorsanız doğru adresin Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olduğunu bilmelisiniz. Uygun fiyat tarifeleri ile de yüz güldüren kliniğimizden hayalini kurduğunuz gibi ayrılmak sizin elinizde. Haydi! Daha fazla ertelemeyin. Gelin, hayalinizdeki dudaklara sizi sağlıklı ve konforlu bir şekilde ulaştıralım.

Yorum Bırakın