nem asisi prof dr banu cayci

Kırışıklıkların önemli bir sebebinin cildimizin nemsiz kalması olduğunu biliyor muydunuz? Cildimizi nemlendirmek için nemlendirici kremler kullanarak vücudumuzun ihtiyacı olan nem dengesini korumaya çalıştığımız doğru. Kozmetik sektörünün bol bileşimli ve farklı vitaminler ihtiva eden nemlendirici kremler imal ederek bu ihtiyaca cevap vermeye çalıştığını da hepimiz biliriz. Peki, nemlendirici kremler, vücudun ihtiyacı olan nemi tam anlamı ile karşılayabilir mi?

Nemlendirici kremler cildimizi tabii ki nemlendirir ancak bu nemlendirme belli bir noktaya kadar başarılı olur. Maalesef, kremler tam anlamıyla derinlemesine bir nemlendirme sağlayamaz çünkü kremler deri altına ulaşma noktasında sınırlılık taşır.

Nemlendirici kremlerin cildimizi nemli tutma süresi de oldukça kısadır. Oysa bu yazımızda faydalarını dile getireceğimiz nem aşısı sayesinde cildin nem ihtiyacını derinlemesine bir şekilde karşılamamız mümkündür.

Son yıllarda kırışıklıklarından kurtulmak ve sağlıklı bir cilt görüntüsüne ulaşmak isteyenler tarafından sıkça fazla talep edilen bu aşı ile daha canlı ve pürüzsüz bir cilde ulaşmak çok kolaydır. Bu aşının başarıya ulaşabilmesi ise uygulamayı yaptırdığınız merkezlerin profesyonel olması şartı ile mümkündür.

Nem Aşısı Ne İşe Yarar?

Cildinizi eski kusursuzluğuna kavuşturmak için mucizevi bir etkisi olan nem aşısı ile tanışmanız kırışıklıklarınıza elveda demenizi sağlar. İlerleyen yaşa bağlı olarak canlılığını kaybeden cildinizi yeniden tazelemek için hyaluronik asit, antioksidan ve vitaminlerden oluşan malzemenin deri altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanan son derece konforlu bir işlemdir.

Bu aşı uygulamasının kimler tarafından tercih edildiğinin ve kimlere uygulandığının merak edildiğini biliyoruz. Cilt sağlığı ile yakından ilgilenenlerin çoğu bilir ki otuzlu yaşlardan itibaren vücudun kolajen üretimi azalmaya başlar. Ciltteki nem kaybının da etkisi ile bu yaşlardan itibaren ciltte kırışıklıklar gözlenir. Bu nedenle hekiminiz aksini söylemediği takdirde bu yaşlarda nem aşısı uygulaması yaptırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Dahası yaptırdığınız nem aşısı uygulaması ile cildinizin kusursuz bir görünüme sahip olması için cildinize ciddi bir yatırım yapmış olursunuz.

Nem aşısı her mevsim uygulanabilen bir işlemdir ve işlem sonrasında ekstra dikkat etmeniz gereken noktaların olacağı bir uygulama değildir.  Uygulaması sonrası cildinizi güneşe karşı koruyucu kremler ile muhafaza etmeniz uygulamanın etkilerini daha iyi görmeniz noktasında yeterli olacaktır.

Nem Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır?

Nem aşısı yaptıranların çoğu bu işlemi neden daha önce yaptırmadıkları konusunda hayıflanırlar. Bunun nedeni ise bu aşının oldukça kolay bir şekilde uygulanması ve kalıcılığını uzun süre korumasıdır.

Nem aşısı için kullanılan iğnelerden dolayı çekinceleri olan birçok kişi olduğunu kliniğimize gelen insanların söylemlerinden biliyoruz. Bu noktada net bir şekilde söyleyebiliriz ki uygulama esnasında ve sonrasında ciddi bir ağrı ya da yan etki ile karşılaşmanız söz konusu değildir.

Nem aşısı sonrası uygulama yapılan bölgede hassasiyet oluşması son derece normaldir. Bu etkiler 1-2 gün içerisinde ortadan kalkar. Ciddi olmayan morarma ve ödem gibi yan etkiler de hassas ve alerjik cilt yapısına sahip bireylerde görülebilecek hafif yan etkilerdir. Şu unutulmamalıdır ki tıbbi her türlü ilaç ve uygulamada bir miktar yan etki görülebilir. Nem aşısının ise bu yan etkilerin en az oranda görüldüğü ameliyatsız estetik işlemlerinden biri olduğu bilinmektedir.

Nem Aşısının Faydaları

Nem aşısının cildimize olan faydaları oldukça fazladır. Bu aşı uygulaması ile cildin kaybettiği nemi yerine koyarak vücuttaki nem dengesini sağlamak amaçlanır.

Vücudumuzda yıllar içerisinde kolajen üretiminde yavaşlama görülür. Bu durum da cildimizin eski canlı yapısından ve parlaklığından uzaklaşmaya başladığının habercisidir. Bunun yanı sıra cildimizin ihtiyacı olan nem azaldıkça da ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bir diğer adı da gençlik aşısı olan bu aşı ile kırışıklıklardan kurtulmanın yanında daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek de mümkündür.

Nem Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

El ve yüz, yaşımızı en fazla belli eden bölgelerdir. Bu bölgelerin yanı sıra boyun ve dekolte bölgesi de kırışıklıklar nedeni ile çirkin bir görüntüye neden olur. Nem aşısı ile el, yüz, boyun ve dekolte bölgelerindeki tüm kırışıklıkların önüne geçilebilir.

Siz de cildinizin mat görüntüsünden rahatsızsanız ve her geçen gün daha da artan kırışıklıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu aşı ile bambaşka bir değişim yaşayabilirsiniz çünkü nem aşısı ile görüntünüzü yıllar öncesine taşımanız uygulamanın doğru kliniklerde yapılması şartı ile son derece kolaydır.

Nem Aşısı Fiyatları?

Ameliyatsız estetik işlemlerinde yaşanan gelişmeler sayesinde yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak uzman hekimlerin dakikalarını alıyor diyebiliriz. Nem aşısı ile pürüzsüz ve kusursuz bir cilde kavuşmak da uzman eller sayesinde imkânsız değil.

Prof. Dr. Banu Çaycı kliniğinde medikal estetik işlemleri başarı ile uygulanmaktadır. Cilt yenileme alanında mezoterapi ve altın iğne (fractora) uygulamaları başta olmak üzere gençlik aşısı da cildini tazelemek isteyenler tarafından en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarından birisidir.

Nem aşısı fiyatları ile de yüz güldüren kliniğimizde, uzman hekimimiz size ve cilt yapınıza en uygun olan tedaviyi planlamaktadır. En kaliteli tıbbi malzemeler, tecrübesi ile adını zirveye yazdıran hekimimizin sihirli elleri ile bir araya gelerek mükemmel sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Siz de cildinizde oluşan mat görünüm, pürüzlü yapı ve kırışıklıklar ile hayatınıza devam etmek istemiyorsanız doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz. Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği cerrahi müdahale olmadan küçük dokunuşlar ile sağlığınıza olumlu katkılar sunar ve cildinizi tazeler.

Donanımlı ve huzur veren ortamımızda, güler yüzlü personelimiz ile daha da güzelleşmek istiyorsanız kliniğimize bekliyoruz. Haydi! Aynalar ile aranızda oluşan mesafeleri kaldırmanın tam zamanı. Tazelenen cildiniz ile sosyal hayatınızı yeniden inşa edin. Gelin; kusursuz, canlı, parlak ve pürüzsüz cildinizin keyfini yaşamanıza vesile olalım.

Yorum Bırakın