Kişiye Özel Diyet Programı

KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI

Sağlıklı beslenme hayatın her anında sürdürülmesi gereken bir eylemdir. Yemek yeme sadece karın doyurmak değil, fizyolojik, psikolojik ve sosyal bir olgudur. Hayatın tatlarından uzak kalmadan, mutlu ve sağlıklı bir şekilde her istediğimiz besinden tüketerek yaşamamız ise ancak sağlıklı beslenme ilkelerini çok iyi bilmekle sağlanabilir.

Her bireyin günlük enerji ve besin ihtiyacı birbirinden farklıdır. Sağlıklı beslenme ilkeleri yaş grubu aynı olan bireyler için benzer olsa da, kişinin beslenme programı kendisine özel olmalıdır. Çünkü yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı, vücut yapısı, hastalık durumu, kan bulguları, kullandığı ilaçlar, ekonomik durumu, yaşadığı ortam ve çalışma hayatı, ulaşabileceği besin türleri ve beslenme alışkanlıkları gibi birçok etmen kişinin beslenme durumunu etkiler. İşte bu yüzden kişisel beslenme programı bütün bu faktörler göz önünde bulundurularak oluşturmalıdır. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve yaşam tarzı haline getirmek ise ancak bir doktorla birebir, düzenli görüşmeler ile sağlanabilir.

Beslenme ve diyet programları kişiye özel olmalıdır. Bireysel beslenme danışmanlığı ile yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından sizi korumak ve sizin özelliklerinizi belirleyerek sizinle birlikte özelliklerinize uygun size özel beslenme programını oluşturmaktır. Kişisel beslenme programları sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve obeziteden korunmak için kliniğimizin uzmanları tarafından önerilmektedir.
Uzmanlarımız tarafından yürütülen gıda intoleransı, barsak flora analizi, asit yükü, ağır metal toksisitesi, mineral eksikliği testlerinin değerlendirilmesi sonucu size en uygun beslenme programı çıkarılır, pro-prebiyotikler , omega-3 yağ asitleri , mineral destekler önerilir. Ağır metal saptanan hastalarımız da eliminasyon diyetleriyle birlikte biochorella, biobarlauch, biokoriander, biospirulina gibi ağır metal tutucular verilmektedir. Detoks programının bir parçası olarak tıbbi ozon ve yaş kupa (hacamat) uygulanmaktadır.

Hastalarımızın ,ideal kilosuna ulaştıktan sonra kilo koruma programlarıyla sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürmeleri desteklenir.

KLİNİĞİMİZDE ÖNERİLEN DİYETLER:

  • Antiinflamatuar diyet
  • Ketojenik diyet
  • IP diyet (fasılalı açlık)
  • Eliminasyon diyeti
  • Alkali diyet

PROF. DR. BANU ÇAYCI
SAĞLIKLI YAŞAM GÜNLÜĞÜ

SAĞLIKLI BESLENME

SAĞLIKLI BESLENME ve
KİLO KONTROLÜ

tr Turkish
X