Fraksiyonel Cilt Tedavisi (Fractora)

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ

Fraktora altın iğne tedavisi , kırışıkları azaltmak, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak için cildi tekrar yapılandıran fraksiyonel cilt gençleştirme ve yenileme yöntemidir..

HANGİ BÖLGELER TEDAVİ İÇİN UYGUNDUR?

En yaygın kullanım alanları; alt göz kapağını, üst göz kapağı, mimik çizgileri, alın, yanaklar, ağız çevresi ve boyun. Kırışıklık, renk eşitsizliği ya da akne skarı bulunan yüz ve vücut bölgeleri uygulama için uygundur.

ALTIN İĞNE HANGİ SORUNLAR İÇİN KULLANILIR?

  • Yüzdeki ince kırışıklıklar
  • Tüm bedendeki sarkmalar
  • Cilt gençleştirme
  • Sivilce, akne, yanık veyara izi
  • Gözaltı morlukları
  • Gebelik sonrası ve kilo alma sonrası oluşan çatlaklar
  • Cilt gözeneklerini sıkıştırma
  • Akneli cilt
  • Boyun, gıdı ve dekolte bölgesi sarkmaları

PROF. DR. BANU ÇAYCI
ALTIN İĞNE TEDAVİSİNİ ANLATIYOR

ALTIN İĞNE KAÇ SEANS GEREKLİDİR ?

Fraktora tedavi protokolümüze bağlı olarak, seans sayısı 1-6 seans arası değişmektedir.

ALTIN İĞNE İLE SONUÇLAR NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR ?

Uygulamadan iki hafta sonra ortaya çıkması beklenir. Ciltteki düzelme üç ay kadar sürmektedir.

FRAKSİYONEL ENERJİ FAYDALARI NELERDİR?

Fractora’nın sahip olduğu fraksiyonel RF enerjisi, kırışıklıkları azaltmada bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Minimal şekilde invazivdir , cildi yenilemek ve yapılandırmak için mikro iğne matrisi kullanılarak mükemmel sonuçlar ortaya çıkarılır.

DİĞER SİSTEMLER İLE KOMBİNE EDİLEBİLİR Mİ ?

Evet, Fractora farklı tedaviler ile aynı seans da kombine edilebilir , ya da bir kaç gün sonra yapılabilir. Fractora ile daha iyi sonuçla elde edebilmek ve tüm yüzde sonuç alabilmek için , ek olarak enerji tedavileri ya da enjekteler ile kombinasyon yapılabilir.

NE ZAMAN MAKYAJ YAPILABİLİR ?

İyileşme dönemi çok kısa olduğu için , uygulamadan 1-2 gün sonra makyaj yapılabilir. Hastalar da 1 hafta kadar süren ve uygulamadan birkaç gün sonra ortaya çıkan , tedavi parametrelerine bağlı olarak mikro lezyonlar ve hafif kızarıklık meydana gelir.

ALTIN İĞNE TEDAVİ SONRASI PROSEDÜRLER NELERDİR?

Hastalar tedavi bölgesini nemlendirmeli ve güneş ile direkt temastan kaçınmalıdır. Ayrıca, hastaların her gün yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanması tavsiye edilmektedir. Güneş koruması gelecekte olası cilt kanseri riskini önlenmesinin yanı sıra cilt kırışıklıklarını ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

FRACTORA UYGULAMASI

tr Turkish
X