dudak dolgusu Prof Dr Banu Cayci

Dolgun Dudakların Sırrı

Kadınların güzellik algılarında ilk sırayı dolgun dudakların aldığını biliyor muydunuz? Son yıllarda, hem sosyal medyada hem de çevremizde birçok kadını dolgun dudakları ile gördüğümüz doğru. Siz de katılırsınız ki bundan beş on yıl öncesine kadar dudak dolgusu yaptıran ya da yaptırmayı düşünen kadın sayısı oldukça sınırlıyken artık dolgun dudaklı kadınları her yerde görmemiz mümkün.

Ameliyatsız estetik işlemlerinin bu kadar gelişme göstermediği yıllarda daha çok televizyonda dolgun ve etli dudakları ile boy gösteren bayanlara rastlarken şimdi yakın çevremizdeki bayanların da daha dolgun dudaklara sahip hâle geldiğini gözlemliyor ve beğenerek takip ettiğimiz bayanlar gibi birçoğumuz da dudaklarımıza küçük dokunuşlar yaptırmak istiyoruz. Eğer siz de dudaklarınızın daha dolgun hâle gelmesini arzu ediyor, dudak dolgusu ile ilgili daha çok şey öğrenmek ve sağlıklı bir şekilde daha çekici dudaklara sahip olmak istiyorsanız bu yazımız ile rotanızı oluşturabilir ve bambaşka bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi 5 – 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır ve son derece konforlu bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Prof. Dr. Banu ÇAYCI kliniğinde dudak dolgusu işlemi belli aşamalar ile gerçekleşir. İlk olarak uzman hekimimiz ile yapacağınız görüşme ile dudak dolgusu işleminden beklentileriniz öğrenilir ve hekimimiz dudağınızın anatomik yapısını değerlendirerek sizin için en uygun dolgu türünü ve miktarını sizin beklentilerinizi de dikkate alarak belirler. Bu aşamadan sonra sırayı dudak dolgusu uygulaması alır. İşlemden önce dudaklarınız belli bölgelerden uyuşturularak acı hissinin en alt seviyelere çekilmesi amaçlanır. Ardından dudaklarınızın anatomik yapısına uygun şekilde hyaluronik  asit içeren enjeksiyon işlemine geçilir. Sözünü ettiğimiz enjeksiyon işlemi mutlaka profesyonel ellerde gerçekleştirilmesi gereken hassas bir işlemdir. Bu nedenle burun dolgusu uygulamasında da dudak dolgusu işleminde de muhakkak uzman hekimleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Dudak dolgusu işlemi ciddi yan etkilere sahip bir uygulama değildir ve son derece konforludur. Dudak dolgusu işleminin ardından dudaklarınızda bir miktar şişme ve morluk beklenen etkilerdir ve kısa bir süre sonra ortadan kalkar. Dudak dolgusu sonrası şişlik dudaklarınızı beklediğinizden daha dolgun ve hacimli gösterebilir. Bu durum sizi endişelendirmesin, uzman hekimimiz yüz hatlarınıza ve dudak anatominize en uygun şekilde dolgunuzu gerçekleştireceği için şişlik ortadan kalktığında hayal ettiğiniz dudaklarla günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Kliniğimizde uyguladığımız dolgu işlemlerinde insan sağlığına olumsuz etkiler vermemesi nedeniyle hyaluronik asit dolgularını kullanıyoruz. Dudak dolgusu yaptıranların yorumlarını okuma fırsatınız olduysa bazı yorumların kalıcılık konusunda farklılık ifade ettiğini görmüşsünüzdür. Bu durumun nedeni dolguların kalınlığı, kullanılan dolgunun markası ve vücudunuzun dolguyu eritme hızına göre dolgu kalıcılığının değişken olmasıdır. Bu farklılıklara rağmen şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki dudak dolgunuzun kalıcılık süresi 9 ile 12 ay arasındadır. Uygulama bu sürenin sonunda tekrar edilebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Dudak dolgusu uygulamasının ciddi yan etkilerinin olmadığından daha önce de bahsetmiştik. Yine de her tıbbi uygulamada olduğu gibi bu dolgu işleminden sonra da dikkat edilmesi gereken bazı hususları dile getirmek istiyoruz.

Uygulama sonrası ağır ve yorucu egzersiz yapmaktan kaçınmalısınız ki kan basıncı ve kalp atış hızı dudaklarınızda oluşabilecek olan şişlik ve morluğu arttırmasın. Şişlik ve morluk noktasında endişelenmenize gerek yoktur çünkü bu etkiler 24 ile 48 saat gibi kısa bir süre içerisinde ortadan kalkar.

Bol su tüketimi sağlamanız dokuların hızlı bir şekilde iyileşmesi noktasında büyük fayda sağlar.  Benzer şekilde bol vitaminli meyve sebzeler tüketerek de dokularınızın daha hızlı şekilde kendini toparlamasına yardımcı olabilirsiniz. Şişliği olumsuz etkilemesi nedeniyle gereğinden fazla sodyum alımından uzak durmanızı da dikkat etmeniz gereken durumlar altında sıralayabiliriz.

Bilindiği gibi yüksek sıcaklık şişliği daha da arttırır. Bu nedenle işlem sonrası 48 saat sauna, buhar odaları ya da yüksek sıcaklık ihtiva eden yerlerde bulunmaktan kaçınmak daha çabuk toparlanmanızı sağlar. Yüksek yastıkta uyumak ve yüz üstü yatmamak da şişlik konusunda size yardımcı olabilecek diğer seçeneklerdir. Son olarak işlem sonrası ilk 24 saat makyaj yapmaktan ve ruj sürmekten de kaçınmanız gerektiğini eklemek isteriz.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Ameliyatsız estetik uygulamaları arasında ciddi oranlarda talep gören dudak dolgusu işlemini mutlaka donanımlı ve sterilizasyonu sağlanmış klinik ortamlarında yaptırmalısınız. Dudaklar, yüzümüzdeki en dikkat çeken bölgedir.  Yüz yapınıza uygun olmayan şekillerde ve miktarlarda yapılan dolgular maalesef yüzünüzde hoş olmayan görüntülere yol açabilir. Bu nedenle alanında uzman olmayan kimselere yaptırılan dudak dolguları nedeniyle daha dolgun ve daha güzel dudaklara sahip olmak isterken hem sağlığınızdan olabilir hem de dudaklarınızın hiç tercih etmeyeceğiniz bir hâle gelmesine neden olabilirsiniz.

Prof. Dr. Banu ÇAYCI kliniğinde, yılların vermiş olduğu tecrübe ile burun dolgusu, jawline dolgu, çene ucu dolgusu, şakak dolgusu ve dudak dolgusu işlemleri başarı ile uygulanmaktadır. Takdir edersiniz ki sağlığımız hayatımızdaki en önemli varlığımızdır ve ihmale gelmez. Yüz hatlarınıza ve dudak anatominize en uygun dolguyu uygun fiyatlar ile yapmanın garantisini veren kliniğimize uğrayarak dolgun dudaklarınızı en steril koşullarda uzman ellerde yaptırabilir, isteğinize ve beklentinize uygun dudaklarınız ile işlerinizi askıya almadan rutin hayatınıza devam edebilirsiniz. Gelin, sağlıklı şekilde güzelleşmenize yardımcı olalım ve sizi hayalinizdeki dudaklara ulaştıralım.

 

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Yorum Bırakın