dudak vitamini

Baş döndürücü hızı ile dünya sürekli gelişiyor. Bu gelişme ile birlikte doğal olarak pek çok şey de değişime uğruyor. Ancak değişmeyen tek şey var ki o da kadınlara ait güzellik algıları. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi dolgun dudaklar her dönemin en belirgin güzellik kuralı olarak karşımıza çıkıyor ve dolgun dudakların bu kadar sevilmesinde ve önemsenmesinde katkısı olanlar hiç de haksız değiller. Peki, hiç merak ettiniz mi? Dudak dolgusu mu dudak vitamini mi dudaklarımıza hacim kazandırmada daha etkilidir? Bu konu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulacağınız bu yazımız ile dudaklarınız için en doğru seçimi yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu

Son yılların en gözde ameliyatsız estetik uygulamalarından birisi olan dudak dolgusu tıpkı burun dolgusu gibi çok fazla talep görüyor. Kadınların bu dolgu işlemini bu kadar çok sevmesinin ve talep etmesinin birçok sebebi bulunuyor tabii ki. Pek çoğumuz kabul ederiz ki anatomik olarak ince dudaklı kadınların hayalinde dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak vardır ve bu kadınlar dolgun dudaklara ulaşabilmek için cerrahi müdahalelere varan girişimlerde bulunacak kadar cesurdurlar. Çünkü hacimli dudaklar gerçekten bir kadını daha güzel ve çok daha çekici yapar. Neyse ki değişen şartlar ve gelişmeler, ameliyatsız estetik uygulamaları ile vücudumuzda rahatsızlığını duyduğumuz her noktaya küçük dokunuşlar yapılmasına imkân tanıyor da arzu ettiğimiz şeylere kolay bir şekilde sahip olabiliyoruz.

Daha önceki yazılarımızda da dile getirdiğimiz gibi dudak dolgusu işlemi son derece konforlu bir işlemdir. İşlem öncesi ya da sonrasında aman aman dikkat etmeniz gereken bir durum söz konusu değildir.  Sağlığımıza zarar vermeyen nitelikte olan hyalüronik asit dolgunun dudaklarınızdaki uygun noktalara enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemi mutlak suretle uzman hekimlerce gerçekleştirilmelidir. Çünkü doktorunuzun işlem öncesi cilt yapınızı ve dudak şeklinizi değerlendirmeye alması ve tedavinizi sizin de isteklerinizi dikkate alarak en doğru dolgu miktarı kullanarak planlaması gerekmektedir. Bu işlemi en iyi ve doğru şekilde yapacak olan kişiler alana hâkim hekimlerdir. Bu nedenle güzelleşmek isterken işleminizi gelişigüzel merkezlerde yaptırarak sağlığınızdan olmamaya dikkat etmelisiniz.

Unutmadan dudak dolgusu işlemi öncesi kullanılan anestezik kremler ile acı hissinizin minumum seviyelere çekildiğini, dayanılamayacak bir ağrı ile karşılaşmayacağınızı, başa çıkılamayacak oranda ciddi olan yan etkiler ile karşılaşma ihtimalinizin çok çok düşük olduğunu da dil getirelim.

Dudak Vitamini

Hacmini kaybeden dudaklarınız için size bir seçenek daha sunmak isteriz. Şu sıralar pek çok kadın dudaklarındaki mat görünümü yok edici bir yöntem uyguluyor. Tahmin ettiğiniz gibi dudak vitamini daha canlı ve daha fresh bir dudak görüntüsüne ulaşmak isteyenlerin yeni trendi.

Peki, dudak vitamini uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Dudak vitamini de dudak dolgusu gibi son derece konforlu bir işlemdir. Uygulama öncesi anestezik kremler ile uyuşturulan dudaklara oldukça minik iğneler yardımıyla dudakları besleyici vitaminler ve hyalüronik asit içeren karışım enjekte edilir. Dudak vitamini uygulamasını daha çok dudak yapısında büyük farklılıklar olmasını istemeyen ancak sönmüş ve canlılığını yitirdiği için dudak görüntüsünden memnun olmayanların tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Dudak vitamininin kalıcılık süresi ortalama 6 aydır. Tekrarlanan uygulamalar ile bu süreyi ve kalıcılığı daha uzun sürelere yaymak da mümkündür. Dudak dolgusu mu dudak vitamini mi yaptıracağı konusunda kararsızlık yaşayanlar için birkaç tavsiyede bulunmak isteriz. Dudaklarınızda hacim kaybı söz konusu ancak aman aman bir değişiklik olmasın yüz ifademde düşüncesindeyseniz yaptırmanız gereken uygulamanın dudak vitamini olduğunu bilmelisiniz. Hayır, ben dudaklarımı daha dolgun, daha belirgin istiyorum diyorsanız dudak dolgusu uygulaması ile cerrahi müdahaleye gerek olmadan hayalinizdeki dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak vitamini uygulamasından sonra işlemin uygulanmasında kullanılan iğnelere bağlı olarak dudaklarda şişlik ve morluk görülebilir. Bu durumların dışında ciddi yan etkiler ile karşılaşma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Dahası uygulama sonrası hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Nerede Yaptırmalıyım?

Dudak dolgusu mu dudak vitamini mi sorusunun cevabı noktasında bir karara vardıktan sonra atmanız gereken ilk adımın işin uzmanı bir klinik tercihinde bulunmanız olduğunu bilmelisiniz. Bu iki ameliyatsız estetik işlemi de muhakkak alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir ki güzel görünmek isterken sağlığınızın bozulmasına sebebiyet vermeyesiniz.

Dudak dolgusu işleminde kullanılacak olan dolgu miktarının ayarlanması ve dudaklarınızdaki uygun noktalardan dolgusunun enjekte edilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle dudak dolgusu işlemi mutlak suretle profesyonelliğini kanıtlamış uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Benzer şekilde dudak vitaminini oluşturan tıbbi malzemelerin sağlığa zararlı olmayan, kaliteli ürünlerden oluşması da son derece önemlidir. Bu yüzden her iki işlem de mutlaka donanımlı kliniklerde uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, yılların verdiği tecrübe ile kaliteli tıbbi malzemelerin bir araya geldiği donanımlı bir merkezdir. Uzman hekimimiz ile görüşmenizin ardından planlanan tedavi süreciniz büyük bir titizlik içerisinde ilerler ve uygulanan işlem ya da işlemlerden sonra mutlu bir şekilde evinize dönersiniz. Dudaklarınızın şekli ve cansız görüntüsü nedeniyle mutsuzluk yaşıyorsanız doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz. Gelin, siz isteyin, biz uygulayalım.

Yorum Bırakın