cilt analizi prof dr banu cayci

Cildinizde var olan önlenebilir problemleri ortaya çıkmadan önce bilseydiniz ona göre davranırdınız değil mi? Cilt analizi sayesinde artık olası cilt problemleri hakkında önceden bilgilenerek önlem almanız mümkün.

Cilt Analizi Nedir?

Teknolojinin gelişimine bağlı olarak her alanda görülen yenilikler, estetik uygulamalarında da etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Son yılların en trend işlemlerinden olan cilt analizi ile cilt analiz cihazı kullanılarak cilt üzerindeki lekeleri ve  kırışıklıkları dahası belli belirsiz kendini belli eden ince çizgileri bile tespit edebilmenin son derece kolay olduğunu bilmenizi isteriz.

Cildiniz ile ilgili bakım işlemlerine başlamadan önce ayrıntılı bir cilt analizi yaptırmak oldukça akıllıca bir iştir. Uzman hekimler, cilt ile ilgili estetik işlemlerine başlamadan ve bireyler için kişisel tedavi planlaması yapmadan önce ayrıntılı cilt analizi yapılmasını gerektiğini her fırsatta dile getirirler.

Cildinizin ihtiyacı olan işlemleri öğrenerek yol haritanızı bu bilgilere göre şekillendirmek size başta zaman olmak üzere pek çok kazanç sağlar. Cildinizin ihtiyacı olan uygulamaları ön sıraya alarak sorunları büyümeden ortadan kaldırmanıza imkân sağlayan bu uygulama ile rotanızı doğru şekilde belirleyebilir ve doğru uygulamalar ile kısa süre içerisinde uzun yollar katedebilirsiniz.

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Peki, cilt analizi nasıl yapılır? Uzman hekimimiz ile ön görüşmenizin ardından yine uzman hekimimiz kontrolünde FDA onaylı cilt analiz cihazı ile cildiniz taranır. Cilt yapınız ile ilgili ayrıntılar not edilir ve cihazın tarama işleminden sonra elde edilen veriler ile bu bilgiler bir araya getirilerek genel bir değerlendirme yapılır.

Bu taramadan elde edilen bilgiler yardımı ile cilt tipiniz, cildinizdeki gözenekler, ince ve kalın tüm kırışıklıklar ile UV deformasyonları tespit edilerek bu problemler kayıt altına alınır. Cilt yaşınızı da belirleyen bu uygulama ile sorunlarınızın belirlenmesi sağlanarak cildinizin ihtiyacı olan tedavilerin planlanması amaçlanır.

Cilt analizi uygulamasının son derece güvenli bir uygulama olduğunu yeri gelmişken hemen belirtelim. Uzman hekim kontrolü sonrası cihaz yardımı ile cilt analizi testi yapılması şeklinde de ifade edebileceğimiz bu uygulama, yan etkisi olmayan hemen hemen herkese uygulanabilen oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır. Özellikle cilt yapısı hassas olanları endişeye sürükleyen acaba riskli bir işlem mi düşüncesinin kesinlikle yersiz bir endişe olduğunu ekleyelim. Bu işlemde kullanılan cihaz cildinize herhangi bir zarar vermezken işlemin uzman hekimimiz kontrolünde gerçekleştirildiğinden size zarar verebilecek herhangi bir durum ile karşılaşmayacağınızı da temin edebiliriz.

Cilt Analizi Nerede Yapılır?

 Cilt analizi yapan yerler araştırıldığında size yüzlerce merkez çıkacağını söyleyebiliriz. Bu noktada önemli bir uyarı yapmayı oldukça önemli buluyoruz. Her merkezde ameliyat olamayacağınız gibi cilt analizi yapan her yerde de bu analizi yaptırmamanız gerekmektedir. Peki ama neden dediğinizi duyar gibiyiz. Bildiğiniz gibi cilt analizi uygulaması bir cihaz yardımı ile gerçekleştirilmektedir ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir detay vardır. Cihazın cildinizi taradıktan sonra sunduğu verilerin mukakkak uzman bir hekim tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Unutmamalısınız ki teşhis konulduktan sonra tedavi doğru ellerde uygulanmaz ise ortaya hiç hoş olmayan problemler çıkması çok normaldir. Bu nedenle cilt analizi işlemi mutlaka donanımlı kliniklerde ve uzman hekimler kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği; leke tedavisi ve mezoterapi uygulamalarında olduğu gibi cilt analizi uygulamasının da profesyonel olarak yapıldığı donanımlı bir ameliyatsız estetik kliniğidir. Uzman hekimimiz 30 yılı aşkın mesleki tecrübesi ile ameliyatsız estetik uygulamalarında Türkiye’nin önde gelen hekimleri arasında yer alır.

Kliniğimizde son teknoloji cihazlar ve en kaliteli tıbbi malzemeler ile bir arada kullanılır. İnsan sağlığının ihmale gelmeyeceğinin bilinci ile her zaman en iyisini ve en sağlıklısını uygulamaya önem veren kliniğimiz, sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’den dahası dünyanın pek çok ülkesinden de ameliyatsız estetik uygulamaları için her yıl binlerce misafir ağırlamaktadır.

En uygun cilt analizi fiyatları ile de insanların yüzünü güldüren Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği, en doğru cilt uygulamalarının gerçekleştirildiği profesyonel bir kliniktir. Kliniğimizde gerçekleştirilen küçük dokunuşlar ile sosyal hayatlarına değer katan pek çok kişi bulunmaktadır ve bu insanlar kliniğimizi tercih sebeplerini kalite ve güven olarak açıklamaktadırlar.

Siz de cildinizdeki sorunların tespit edilmesini istiyor ve doğru bir tedavi planlaması ile kısa sürede daha parlak, daha pürüzsüz, daha canlı her şeyden önce daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmayı arzu ediyorsanız doğru adresin kliniğimiz olduğunu bilmelisiniz. Randevu defterinizde bir gün ayırın, haydi daha fazla ertelemeden kliniğimize uğrayarak cildiniz için iyi bir şey yapın.

Yorum Bırakın