burun dolhgusu prof dr banu cayci

Ameliyatsız Burun Estetiği 

Ameliyatsız burun estetiği, burun dolgusu ile uygulanan bir metottur. Ameliyatsız burun estetiğinde hasta seçimi çok önemli. Elbette cerrahiye gidecek hastalarda ameliyatsız burun estetiğini önermiyoruz. Ancak, bazı hastalarımız cerrahiyi tercih etmemektedirler. Bunlar özellikle burun ucunun kalkmasını isteyen, burun kenarları fazla geniş olan ya da burun ucu tam tepesinde bir düzlüğü olan yayvan burnu olan hastalar ya da burada bir deformitesi olan hastalar burun dolgularıyla tedaviyi tercih etmektedirler. Burada seçilecek ürünün kalitesi ve özelliği de çok önemlidir. Özellikle Lifting etkisi olan, çok fazla su çekmeyen daha sert dolgularla burun şekillendirmeyi tercih etmekteyiz. Burun çok fazla kanlanan bir organ olmadığından, bu dolguların dayanıklılığı da 2 yıla kadar sürmektedir. 2 yılın sonunda da çok küçük rötuşlarla da burun şekillendirmede destek olabilmekteyiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır? 

Ameliyatsız burun estetiği uygulamalarımızda, öncelikle biz işleme burun septumundan başlıyoruz. Septuma yakın alana uyguladığımız dolgu, septumu destekleyeceğinden burun ucunu yukarıya doğru kaldırmaktadır. Burun septumuna yaptığımız uygulamadan sonra burun ucu kalkmaktadır. Burun ucu kalktıktan sonra burun sırtında yer alan deformitelerin çözümü yapılmaktadır.

Erkeklerde Ameliyatız Burun Estetiği

Burun dolgusu yaptığımız hastaların yaklaşık 3’te 1’i erkek hastalardan oluşmaktadır. Burun dolgusunu özellikle ameliyat sırasında deformitesi oluşmuş hastalara da yapabilmekteyiz. Skar dokuları burundaki asimetriler ve çökmelerde de burun dolgularıyla ikinci bir ameliyata gerek olmadan burnunuzu yeniden şekillendirebiliriz.

Burun Dolgusu Burnu Büyütür Mü?

Ameliyatsız burun estetiğinde hastalarımızın endişelendiği konulardan bir tanesi de uygulanan dolguyla birlikte burnunun büyümesidir. Aksine uyguladığımız dolgular burnunuzu inceltmekte yüzünüze daha uygun şekilde daha ince ve ucu kalkık bir burunla daha hoş bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

 

Yorum Bırakın