beslenme danismaligi Prof Dr Banu Cayci

Kişisel Beslenme Danışmanlığı ile Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz? Son günlerde birçok insan beslenme konusunda yardım alma ihtiyacı hissediyor ve kişisel beslenme danışmanlarının kapılarını sık sık çalıyor. Peki, ne oldu da insanlar beslenmelerine bu kadar dikkat etmeye başladı? Bu sorunun cevabı çok açık. Sağlıklı beslenmek ile sağlıklı olmak arasındaki ilişki, insanlar tarafından son günlerde daha çok fark ediliyor ve artık kişisel ihtiyaçlara göre beslenmek birçok kişi tarafından daha fazla önemseniyor.

Kişisel beslenme danışmanlığı denilince ilk olarak akla gelen şey, kilolu bireylerin zayıflamasına yönelik oluşturulan diyet programları oluyor. Beslenme danışmanlığı alan bireylerin beslenme uzmanlarına çoğunlukla kilo vermek için başvurdukları doğru. Bunun yanında çok zayıf olduğu için kilo almak isteyen bireyler, hamilelik döneminde sağlıklı beslenmek isteyen gebeler, menopoz dönemini sorunsuz atlatmak isteyen bayanlar ya da performanslarını arttırmak isteyen sporcular tarafından da kişisel beslenme danışmanlarına başvuran kişi sayısı hiç az değil. Kısacası insanlar artık sağlıklı yaşamın anahtarlarından birinin de sağlıklı beslenmek olduğunun farkında ve o doğrultuda hayatlarını planlama çabasındalar.

Kişisel Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Kişisel beslenme danışmanlığını, kişiye özel olarak hazırlanan beslenme ve diyet programları çerçevesinde verilen danışmanlık hizmeti olarak tanımlamak mümkündür. Neden kişiye özel diyoruz çünkü her birey farklı bir yaratılışa sahiptir. Bu farklılık günlük enerji miktarı ve besin ihtiyacı noktasında da kendini gösterir.

Kişiye özgü beslenme programı hazırlanırken nelere dikkat edilir? Cinsiyet, yaş, kişide var olan hastalıklar, kullanılan ilaçlar, vücut ağırlığı, çalışma ortamı, beslenme alışkanlıkları gibi birçok etkenin beslenme üzerinde önemli etkileri vardır. Beslenme ve diyet programları bu değişkenler dikkate alınmadan hazırlanırsa maalesef kişi hedefine ulaşamaz. Bu noktada alanda uzmanlaşmış kişisel beslenme danışmanları ile yola çıkmak ve onların yönlendirmeleri doğrultusunda sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmek son derece önemlidir.

Sağlıklı Beslenme Programı

Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olarak sağlığınıza çok değer verdiğimizi bilmenizi isteriz. Zayıflama ve bölgesel yağ yakımı alanlarında uyguladığımız soğuk lipoliz ve sıcak lipoliz işlemlerinin yanında kişisel beslenme danışmanlığı hizmetimizle de formda kalmanızı ve sağlıklı beslenmenizi her yönüyle destekliyoruz.

Profesyonel diyetisyenimiz rehberliğinde planlanan beslenme programları ile sağlıklı yaşama sizi daha da yakınlaştırmayı vadediyoruz. Sizi tüm yönleriniz ile tanımaya çalışarak detaylı bir analiz yapıyor, uyguladığımız birtakım testlerin ardından sizin için en uygun beslenme programını hazırlıyoruz.

Kimler Kişisel Beslenme Danışmanlığı Almalı

Kilo problemi olanların beslenme programı alması gerektiği konusunda hepimiz hemfikirizdir. Çevrenizde kilo alamamaktan yakınan insanların da olduğunu biliyor muydunuz peki? Fazla kilolu olmak kadar yeterli kiloda olamamak da ciddi bir sorundur ve mutlaka bu durum uygun beslenme programları uygulanarak tedavi edilmelidir.

Hamilelik ve emzirme süreçleri bayanlar için hem çok değerli hem de çok zahmetli bir dönemdir. Bu dönemlerde doğru beslenmenin çok önemli olduğunu zaten birçoğumuz biliriz. Kadınlar bu dönemlerde belki de hayatları boyunca hiç olmadığı kadar sağlıklı beslenmeye gayret gösterirler. Her ne kadar sağlıklı bir şekilde beslendiklerini düşünseler de kadınların bu dönemlerde profesyonel bir diyet listesi çerçevesinde beslenmeleri çok daha doğrudur. Bu nedenle hamilelik ve emzirme dönemlerinde kişisel beslenme danışmanlığı alan birçok bayan vardır.

Bazı kronik hastalıklara sahip bireyler için de kişiye özel beslenme programlarının hazırlanması çok önemlidir. Diyabet, kalp damar, sindirim sistemi hastalıkları, tansiyon, böbrek, karaciğer hastaları ya da psikolojik rahatsızlık durumları olan bireylerin daha dikkatli ve sağlıklı beslenmesi şarttır. Bu noktada bize fayda sağlayacak en önemli uzmanlar arasında kişisel beslenme danışmanları karşımıza çıkar. Kişisel beslenme danışmanları beslenme alışkanlıklarımızı düzenleyici diyet listeleri ile daha sağlıklı bir yaşam sürdürmemize önemli katkılar sağlarlar.

Kilo vermenin yanı sıra verilen kiloların korunması noktasında da beslenme danışmanlığı oldukça önemlidir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması ve korunması noktasında kliniğimizde birçok farklı diyet programları uygulamaktayız. Antiinflamatuar diyet, ketojenik diyet, IP diyet(fasılalı açlık), eliminasyon diyeti, alkali diyeti bunlardan bazılarıdır.

Kişisel Beslenme Danışmanlığını Nerede Almalıyım?

Prof. Dr. Banu. Çaycı kliniğinde birçok ameliyatsız estetik işlemi uygulaması olduğunu zaten daha önceki yazılarımızdan biliyorsunuz. Kişisel beslenme danışmanlığı ile bir araya geldiğinde uyguladığımız birçok alternatif tedavi seçeneğinden daha iyi fayda gördüğümüzü söyleyebiliriz. Takdir edersiniz ki sağlığınıza yönelik uyguladığımız ozon tedavisi, glutatyon tedavisi, biorezonans tedavisi gibi uygulamalar sağlıklı beslenme programları ile birlikte çok daha etkili olmaktadır. Siz de beslenme danışmanlığı almak istiyor ama doğru merkezleri seçmek konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kliniğimize bekleriz. Kişisel beslenme danışmanlığı hizmetimizden faydalanan danışanlarımızın olumlu yorumlarını da okuyabilir, bu alanda aldığımız başarılı sonuçları siz de deneyimleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın