altin igne uygulamasi prof dr banu cayci

Altın İğne İle Gençleşmeye Var Mısınız?

Aynada gördüğünüz yüzden memnun değil misiniz? Günden güne cildinizde daha da belirginleşmeye başlayan kırışıklıklar, canınızı çok mu sıkmaya başladı? Üzülmeyin! Size bahsedeceğimiz mucizevi yöntemle genç, parlak, pürüzsüz ve gergin bir cilde sahip olurken aynı zamanda eski enerjinize yeniden kavuşabilirsiniz. Son günlerde kozmetik dünyasında sıkça adından bahsedilen kolajeni daha önce mutlaka duymuşsunuzdur.  Her ne kadar cilde faydalı olduğu için sadece kozmetik alanında kullanıldığı düşünülse de aslında kolajen kas ve kemiklerimizin hareketinde ve esneme becerisinde de son derece etkili olan bir protein hücresidir. Bu bilgiye dayanarak sizin de kolajen ile yaşlılık arasında bir bağlantı olabileceği konusunda kafanızda soru işaretleri oluşmaya başladı mı? Evet, doğru düşünüyorsunuz. Kolajen miktarı ile genç kalma arasında çok sıkı bir ilişki vardır. İnsan vücudunda kolajen miktarı azaldıkça maalesef cildimizde kırışıklıklar oluşmaya başlar, dahası kas ve eklemlerde de önemli bir etkiye sahip olan kolajen miktarının seviyesi yaşa bağlı olarak düştükçe doğal olarak hareket kısıtlılığı yaşamaya başlarız ve o kaçınılmaz son ile karşılaşırız yani yaşlanmaya başladığımızı anlarız.

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Yaşlanmayı yavaşlatacak, kırışıklıkları azaltacak ve bizi zinde hissettirecek bir yöntem olsaydı keşke dediğinizi duyar gibiyiz. Böyle bir yöntem var ve bu yöntem ile tüm bu isteklerinizin gerçeğe dönüşebileceğini size söyleyebiliriz. Sözünü ettiğimiz medikal estetik işleminin adı son yıllarda sıkça duyduğumuz ve oldukça talep gören altın iğne (fractora) uygulaması. Bu uygulama yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasında, daha genç bir cilt görünümü sağlanmasında, kırışıklıkları azaltma noktasında oldukça etkili bir medikal estetik işlemidir ve bu uygulama cildimizi gençleştirerek cildimizin yeniden yapılanmasını sağlar.

Altın iğne uygulaması, iğneli radyofrekans olarak da bilinmektedir ve cilt yüzeyini uyararak kolajen üretimini arttıran son derece etkili bir cilt bakımı işlemidir. Altın iğne yaptıranlar, kendilerine uygun seans sayısını tamamlayarak solgun ciltlerini canlandırmakta, kırışıklıklarının gözle görülür şekilde azaldığını fark etmekte, genç, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanın tadını çıkarmaktadırlar.

Altın İğne Uygulaması ve Ağrı

Altın iğne uygulaması, son teknoloji cihazlar kullanılarak oldukça ince iğneler yardımıyla radyofrekans enerjisinin deri altına iletildiği medikal estetik işlemidir. Bu sayede deri altındaki kolajenin harekete geçirilmesi sağlanarak daha canlı bir cilt ve genç bir görünüm elde edilmesi mümkün olur.

Seanslarla ilerleyen bir işlem olan altın iğne (fractora) uygulaması, kişinin cildinin durumuna göre 1–6 seans arasında değişkenlik gösteren süreçlerde tamamlanır. İğne, birçoğumuzun korktuğu ve mesafeli durduğu bir sağlık aracıdır. Bırakın yüzüme iğne dokunmasını ben kalçadan bile iğne yaptırmaya çekinirim şeklinde düşünenler olabilir. Bu konudaki endişelerinizin yersiz olduğunu yeri gelmişken ifade etmeliyiz. Çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki bu uygulama ağrısız ve konforlu bir işlem olup bu uygulamada kullanılan iğneler oldukça ince iğneler olduğundan anestezik krem uygulaması ile elde edilen uyuşukluk acı hissedilmeden seansı tamamlanabilmesi noktasında yeterlidir. Daha önce altın iğne yaptıranlar ile konuşma fırsatınız olduysa bu uygulamanın son derece konforlu bir medikal estetik işlemi olduğunu dile getirdikleriniz duymuşsunuzdur. İşlem sonunda cildinizde hafif kızarıklıklar oluşması beklenen bir durumdur ancak bu da uzun süren bir yan etki değildir. Birkaç saat içerisinde yüzünüz eski görünümüne geri döner.

Peki, yüzdeki sarkmalar, mat görünüm ve kırışıklar dışında altın iğne uygulamasının etkili olduğu, olumlu sonuçlar verdiği başka cilt problemleri yok mudur? Tabii ki var. Akne izlerine, sivilcelere bağlı ciltte oluşan istenmeyen çukurluklara ve dahası yanık izlerine de bu uygulama ile veda etmek mümkün. Sivilcelerinizin ve talihsizlikler sonucu meydana gelen yanıkların size bıraktığı yaralar ve izlerle bir ömür beraber yaşamak zorunda değilsiniz. Bu izleri gizlemek için yaşınızın çok üstünde ağır makyajlar yapmaktan yorulduysanız gelin altın iğne yaptıranların yorumlarını dinleyin ve cildinizin rahat bir nefes almasına izin verin. Makyaj yapmaktan söz ettik diye sözlerimizden altın iğne uygulamasının sadece bayanlara özel bir medikal estetik işlemi olduğu düşünülmesin. Erkekler de hem ciltlerini gençleştirmek hem de sivilcelerin neden olduğu yara izlerinden kurtulmak için bu uygulamayı güvenle tercih edebilirler. Kliniğimizde de altın iğne yaptıran erkek hasta sayısının bir hayli fazla olduğunu bu noktada sözlerimize eklemek isteriz.

Hamilelik sonrası ya da kilo alıp verdikten sonra cildimizde oluşan çatlaklara da faydası var mıdır acaba bu uygulamanın dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, çatlaklar konusunda da altın iğne uygulamasını güvenle tercih edebilir ve şaşırtıcı etkilerini siz de tecrübe edebilirsiniz. Vücudunuzdaki çatlakların derinliğine ve miktarına bağlı olarak değişen seans sayıları ile bu sorununuzdan da ameliyatsız estetik işlemlerinin en konforlularından biri olan altın iğne uygulaması ile ağrısız bir şekilde kurtulabilir, sosyal hayatınızı kısıtlamadan cildinizin yenilenmesine imkân sağlayabilirsiniz.

Siz de takdir edersiniz ki internetin bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte artık bilgiye ulaşmak çok kolay! Birçoğumuz tecrübe ettiğimiz şeyler hakkındaki yorumlarımızı her platformda dile getirebilme imkânına sahibiz. Eğer siz de kırışıklıklarınızdan, sivilce ve yanık yaralarınızdan, çatlaklarınızdan kurtulmak istiyorsanız internetin bilgiyi ayağımıza getiren olanaklarından faydalanarak fractora uygulaması konusundaki internet platformlarındaki yorumları takip edebilirsiniz. Birçok konuda olduğu gibi altın iğne yaptıranlar, kadınlar kulübü gibi forum sitelerini de aktif olarak kullanmakta ve konu ile ilgili yorumlarını, tecrübelerini paylaşarak medikal estetik işlemlerine karşı cesaret konusunda geride duranları harekete geçirmektedirler. Bu konuda bu paylaşımların çok önemli olduğunu ve bu yorumların kitleleri cesaretlendirme noktasındaki etkilerini, fractora sonrası cildinizin yenilenen görüntüsünü gözlemledikçe sizlerin de anlayacağına emin olduğumuzu bilmenizi isteriz. Her yazımızda ifade ettiğimiz gibi sağlık ihmale gelmez! Bu nedenle altın iğne uygulamasının mutlaka alanında uzman hekimlerce donanımlı kliniklerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Altın İğne Fiyatları Hakkında

Altın iğne fiyatları konusunda olumsuz düşüncelere sahipseniz bu noktada da müsterih olmanızı tavsiye ederiz. Kliniğimizin leke tedavisi (lumecca) başta olmak üzere diğer medikal estetik işlemlerinde olduğu gibi altın iğne uygulamasında da en uygun fiyat tarifesi ile sizlere sağlık hizmeti vermekte olduğunu hatırlatırız. Sizi evinizde hissettirecek kliniğimizin sıcak ortamında, emin ellerde olduğunuzu bilmelisiniz ve ertelemeyi bırakarak uzman hekimimiz ile cilt tedavinize artık gönül rahatlığı içinde başlamalısınız.

Yorum Bırakın